Donanim 16 TEMMUZ 2010 / 13:21

Dev ekranda 3D oyun keyfi yaşandı

Panasonic ve Nvidia’nın etkinliğinde gazeteciler araba yarışı oyununda kıyasıya yarıştı.

Panasonic ve Nvidia’nın etkinliğinde gazeteciler araba yarışı oyununda kıyasıya yarıştı.


Panasonic ve Nvidia ortak bir 3D etkinliğinde basın mensuplarını buluşturdu. Nvidia’nın monitörlerde 3D heyecanı yaşattığını görebilme şansını yakalanmışken, dev televizyonlarda benzer bir tecrübe ilk yaşandı.

Etkinlikte Electronic Arts’ın sevilen araba yarışı Need For Speed Shift üzerinden kısa bir turnuva gerçekleştirildi. Turnuvada yarışmacılar 50 inçlik Panasonic Viera NeoPDP Full HD 3D TV VT20 karşısında Nvidia’nın 3DTV Play çözümü ve Nvidia Vision’la farklı bir oyun deneyimi yaşadı.

Panasonic Viera Ürün Müdürü Uluç Özler, turnuva öncesi yaptığı açılış konuşmasında şunları söyledi: “Amerika’dan hemen sonra henüz Avrupa ülkelerinde yapılmamış bir etkinliği ilk kez ülkemizde gerçekleştirmenin heyecanını sizlerle paylaşmak istiyorum. Ultra geniş ekranlarla oynanan 3D oyunlar, gruplar halinde oynayan oyuncuların kendilerini adeta oyunun içindeymiş gibi hissetmelerini sağlayarak oyun keyiflerini doruğa çıkartıyor."

Keyifli organizasyon sonunda özellikle araba yarışlarında 3D görüntünün pek de etkileyici olmadığını söylemek mümkün. Ancak FPS oyunlarında 3D görüntünün kullanıcıyı daha çok içine çekeceği gözlemlendi. Zaten Nvidia’nın oyunların türlerine göre 3D’de daha iyi görüntü sağlamasıyla ilgili bir sınıflandırması da bulunuyor.