Donanim 07 AĞUSTOS 2012 / 15:10

Dell XPS 14 ve XPS 15 modellerini satışa sundu

Dell XPS 14 ve XPS 15 modellerini satışa sundu

Dell, dizüstü bilgisayar ailesini XPS 14 ve XPS 15 modellerini tüketicilerle buluşturarak genişletti. XPS 14, uzun pil ömrüyle öne çıkarken, XPS 15 performanslı grafikler, multimedya oluşturma ve eğlence için kullanıcılarına parlak bir ekran sunuyor.Corning Gorilla Glass ile sertleştirilmiş ekranlarıyla ve Intel Rapid Start, Smart Response ve Smart Connect gibi teknolojilere sahip yeni cihazlar, kullanıcılara her yerden bağlanabilme ve üretken olma imkanı sunan üçüncü nesil işlemcileriyle dikkat çekiyor.

XPS 14

500 GB'lık geleneksel hard diske ek olarak 32GB ssd mSata karta sahip XPS 14, Rapid Start özelliğiyle çabuk açılma ve bekleme durumundan kolay geçiş sağlayabiliyor. Bunun yanı sıra Smart Response sayesinde sık kullanılan dosyaları tanıyarak önbelleğe alan cihaz, kullanıcıların önemli bilgilere daha kolay erişmesine olanak sağlıyor. Silikonbazlı işlenmiş alüminyum tasarıma sahip cihaz, el yaslama bölümündeyse daha pastel tonlara sahip.XPS 15

Yaratıcılık ve eğlence performansı adına verimli grafik ve ekran çözünürlüğü sunan cihaz, temel yapılandırma standart panellerden yüzde 75 daha parlak köşeden köşeye ekran, standart NVIDIA ekran kartı, aydınlatmalı klavye ve isteğe bağlı dahili Blu-ray disk sürücüsünden oluşuyor. Cihaz, yapılandırmaya göre 1TB'lik hard disk ve 32Gb'lik ya da 128GB’lık ssd mSATA karta sahip. Gümüş ve silikon bazlı işlenmiş alüminyum kullanılarak üretilen cihaz, kasasında işlenmiş alüminyum tasarımı kullanıcıların beğenisine sunuyor.DELL XPS 14 ve XPS 15 Teknik ÖzelliklerYeni cihazları değerlendiren Dell Türkiye Tüketici ve KOBİ’den Sorumlu Ülke Müdürü Önder Börtücen, şirket olarak müşterilerine en son teknolojiyi dayanıklı, şık ve ergonomik tasarımlarla ulaştırabilmenin en önemli hedefleri olduğunu belirtti. Börtücen, bu doğrultuda yeni cihazları müşterilerine sundukları için oldukça mutlu olduklarının altını çizdi.

Ürünler hakkında bilgiler veren Dell Akdeniz Ülkeleri Ürün ve Planlama Müdürü Ufuk Tosun, müşteri ihtiyaçları doğrultusunda ürettikleri bu yeni cihazları pazar sunmaktan mutluluk duyduklarını ifade etti. Tosun, doğru, hafif, şık materyal,yüksek performanslı bileşenler ve kaliteli servis seviyesi gibi kıstasların kendileri için çok önemli olduğunu altını çizdi. Her iki ürünün de bu kavramlar çerçevesinde üretildiğini belirten Tosun, ürünlerin özellikle uzun pil ömürleriyle kullanıcıları memnun edeceğini dile getirdi.

Dell, ihtiyaç duyulan özellik ve hizmetlere sahip dizüstü bilgisayarları seçmede bilgi-işlem bölümlerinin işini kolaylaştırıyor.
YORUMLAR
cesur 10 AĞUSTOS 2012 / 16:11 0 0
Turkıye de nerelerde satısa basladı ?
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun