Donanim 05 KASIM 2010 / 11:56

Dell 25 bin çalışanına Windows Phone 7 verecek

Dell çalışanları BlackBerry yerine Windows Phone 7 tabanlı Dell Venue Pro sahibi olacak.

Dell çalışanları BlackBerry yerine Windows Phone 7 tabanlı Dell Venue Pro sahibi olacak.


Dell çalışanlarına 25 bin adet Windows Phone 7 tabanlı akıllı telefon Dell Venue Pro vereceğini duyurdu. İş telefonlarının vazgeçilmezi olarak görülen BlackBerry'lerin pabucu dama atıldı.

Dell CFO'su Brian Gladden'ın açıklamasına göre, Dell bu hamleyle çoğunluğu BlackBerry servislerine ödenen mobil iletişim masraflarını yüzde 25 azaltacak. Gladden, alınan kararla RIM ile rekabete girildiğini doğrularken BlackBerry'lerde bulunan gibi bir servis kurmak istediklerini açıkladı.

Alınan karar Microsoft için sevindirici oldu. Zira kısa sürede 25 bin kullanıcıya Windows Mobile 7 kullandıracaklar. Böylece iOS ve Android'le girilen rekabette biraz daha şansı olabilir. Bu arada Android seven Dell kullanıcılarının da endişelenmesine gerek yok. Çünkü şirketin ileri bir tarihte Android tabanlı akıllı telefon dağıtacağı da belirtildi.

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun