Donanim 16 NİSAN 2010 / 06:10

Dassault Systemes moda dünyasında salındı

Dassault Systemes'in moda ve konfeksiyon sektörüne yönelik geliştirdiği 3 boyutlu çözümler basın toplantısıyla duyuruldu.

Dassault Systemes'in moda ve konfeksiyon sektörüne yönelik geliştirdiği 3 boyutlu çözümler basın toplantısıyla duyuruldu.


Maliyetleri düşürüp ürünü rakiplerden önce pazara sunmak, moda ve konfeksiyon dünyası için son derece önemli hale geldi. Günümüzün "olmazsa olmaz" kuralı haline gelen bu gerçeklerden yola çıkan Gucci, Guess ve Adidas gibi markalar iş süreçlerini artık Dassault Systémes'in (DS) PLM (Ürün Yaşam Döngüsü) çözümleri ile geliştiriyor.

DS'in geliştirdiği PLM çözümlerinin sunduğu çözümler, 14 Nisan'da Ceylan InterContinental Hotel'de gerçekleşen etkinlikte tüm boyutlarıyla tartışıldı. Söz konusu etkinliğin katılımcıları, moda ve konfeksiyon dünyasının pek çok şirketinin PLM çözümlerinden nasıl faydalandıklarını da öğrenme fırsatını yakaladı.

PLM çözümleri moda ve tekstil dünyasına fiyat/kalite dengesinde uygun ürünü pazarın talepleri doğrultusunda çabuk ve hatasız şekilde hazırlanmasını sağlıyor. Koleksiyonlardaki anlık durumları da en ince detaya kadar takip edebilme imkanı tanıyor.

Açılış konuşması Dassault Systemes Türkiye Satış Müdürü Burak Süsoy tarafından yapılan etkinlikte, Dassault Systemes Tüketim Malları Sektör Lideri Jerome Bergeret de Türkiye'nin bir moda merkezine dönüşümünü PLM'in nasıl hızlandıracağına ilişkin özel bir sunum gerçekleştirdi. Dünya moda devlerinin başarı hikayelerinin katılımcılarla paylaşıldığı etkinlikte Dassault Systemes Bölge Teknik Müdürü Alper Soysal ve Dassault Systemes Moda Sektörü PLM Uzmanı Alexander Merle de moda/konfeksiyonda rutin bir iş gününe PLM'in katacaklarını gösteren bir sunum gerçekleştirdiler.

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun