Donanim 06 EYLÜL 2010 / 10:23

Darth Vader Türkiye'ye geldi

Star Wars'un efsane karakterini canlandıran Dave Prowse ilk kez İstanbul'daydı.

Star Wars'un efsane karakterini canlandıran Dave Prowse ilk kez İstanbul'daydı.


Star Wars (Yıldız Savaşları) filmi dünya çapında saygı duyulan kült bir yapım haline geldi. George Lucas'ın yarattığı bilim kurgu efsanesinin en önemli karakterlerinden Darth Vader'ı canlandıran Dave Prowse ilk kez Türkiye'ye geldi.

Prowse, samimi tavrıyla Türkiye'deki hayranlarıyla buluştuğu imza gününde bolca fotoğraf çektirdi. 75 yaşındaki aktör Türkiye'de bulunmaktan dolayı duyduğu memnuniyeti dile getirdi.

Sinema dünyasında en zalim karakterlerden biri olarak tanınan Darth Vader buna rağmen büyük bir sempati ve hayranlık duyulan bir karakter olmayı başardı. Dave Prowse serinin dördüncü ve beşinci filminde yer almıştı.

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun