Donanim 02 KASIM 2009 / 14:11

Daha ince, daha hafif ve dokunmatik

Bilgisayarlar; tüketiciler daha küçük, daha ince ve dokunmatik özellikleri olan bilgisayarlara yöneldikçe değişiyor.

Bilgisayarlar; tüketiciler daha küçük, daha ince ve dokunmatik özellikleri olan bilgisayarlara yöneldikçe değişiyor.


Optik sürücülerin bilgisayarlardan çıkarılması ile bilgisayar üreticileri daha ince tasarımlara yöneldi. İnsanlar son yıllarda küçük, CD ya da DVD sürücülerini unutmadıkları, taşınması kolay netbooklara oldukça rağbet gösteriyor.

Netbooklar herkese yönelik bir biçimde tasarlanmış ve bu mini bilgisayarların popülerliği su götürmez bir gerçek. Çünkü insanlar çok kolay yazılım, video, müzik indirebildikleri bu taşınabilir bilgisayarı oldukça çekici buluyor ve bu mini bilgisayarlar internet üzerinden dosya indirilmesini sağlayan pek çok servis sağlıyor.

Netbookların işlemcileri tam donanımlı dizüstü bir bilgisayardan daha güçsüz olsa da web tarama özelliği, e-posta gönderme ve kelime işlemcileri yeterli. Aynı zamanda bu bilgisayarlar giderek video, fotoğraf, müzik depolama sağlayan, daha büyük sabit disklere yöneliyor.

Netbooklar bu özellik çeşitliliğiyle, bilgisayar üreticilerini değişime yöneltiyor.

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun