Donanim 15 ARALIK 2011 / 15:34

CRT monitörünüzden kurtulma zamanı geldi

IPS teknolojili paneliyle daha fazla parlaklık ve daha zengin renkler sunan AOC, i2352Vh modeliyle karşınızda.Evde çok yer kaplayan CRT monitörü değiştirmek için fırsat kollayanlardansanız bu defa doğru sayfaya bakıyor olabilirsiniz. AOC’nin IPS teknolojili monitörü i2352Vh modeli, standart LCD monitörlere kıyasla artırılmış görüş açısı, aydınlatma gücü ve zenginleşen renk çarkıyla aradığınız model olabilir.

23 inç büyüklüğünde bir görülebilir alana sahip olan i2352Vh, 23 inçlik 1:1000 karşıtlık oranına sahip olmasının dışında rakiplerine göre daha fazla renk üretebiliyor. Bu, IPS teknolojisi sayesinde sıvı kristallerin yeni kullanım biçimiyle ilgili bir durum. Ayrıca yine bu sayede monitör kullanıcısına dikeyde ve yatayda 8’er derece daha fazla görüş açısı sağlıyor.

Tabii ki Full HD

Yıl neredeyse 2012. Artık 23 inç gibi bir boyutta, 1440 x 900 piksel gibi çözünürlükler sunan ürünler zaten satın alınamıyor. Yüksek çözünürlük bu monitörde analog bağlantıyla kısıtlanmamış (D-Sub). Yurtdışı fiyatı rakiplerinden çok farklı olmayan monitörde D-Sub dışında DVI ve HDMI bağlantıları yer alıyor. HDMI kablosu da kutusundan çıkıyor.

Geçirdiğimiz zaman içinde ürünün görüntü kalitesinden memnun kaldığımızı söyleyebiliriz. Bunun dışında ergonomik bir takım sorunlar yaşadığımızı da belirtmemiz gerekiyor. Bunların başında menü tuşları ve OSD’nin (On Screen Display) tasarımları geliyor.

Menülerde gezinmek için üründe 4 tuş bulunuyor ve bu tışlar ekranın alt kısmında yer alıyor. Bir yandan hangi tuşun ne işe yaradığını çözmeye çalışırken bir yandan da bu tuşların yerlerini unutmamak için parmaklarınızı sürekli bu bölgede gezdirmek zorunda kalıyorsunuz. Neyse ki ürünün kutusunda gelen CD içerisindeki i-Menu adlı küçük yazılım tüm ayarları ekran üzerinden yapmanıza izin veriyor.

Öte yandan sahip olduğu ayak yapısı sayesinde çok işlevli bir kullanım olanağı sunamayan i2352Vh bu eksiğini fiyat avntajıyla kapatıyor. Ancak ürünün yurt içindeki fiyatı henüz belli değil.
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun