Donanim 07 OCAK 2010 / 14:02

Çöpçatanlık sitesi 5 bin üyesini sepetledi

Arkadaşlık sitesi ‘Beatiful People', kilo aldıkları gerekçesiyle 5 bin üyeliğe son verdi.

Arkadaşlık sitesi ‘Beatiful People', kilo aldıkları gerekçesiyle 5 bin üyeliğe son verdi.


 

Sadece güzel ve çekici kişilere kapılarını açan ve bu nedenle büyük tartışma yaratan arkadaşlık sitesi BeautifulPeople.com, ‘güzel' üyeler tarafından 'tombul' üyelere dair şikayetleri değerlendirdiklerini ve oylama sonucu bu kişilerin üyeliğine son verdiklerini açıkladı.

2002'de kurulan ve merkezi Danimarka'da olan Beautiful People sitesinin şu anda dünyanın 190 ülkesinden 550 bin üyesi bulunuyor ve bu siteye üye olmak için önce mevcut üyelerden onay almanız gerekiyor. Bunun için de önce gönderdiğiniz kısa profil bilgileriniz ve fotoğrafınız üyelerin oyuna sunuluyor, sonra diğer üyelerin kararıyla üye olup olamayacağınıza karar veriliyor.

Sitenin pazarlama direktörü Greg Hodge, sepetleme kararı hakkında "Bu kararı verirken diğer üyelerin şikâyetlerini dikkate aldık" diye konuştu. Üyelerden yılbaşı tatilinden sonra yeni resimlerini göndermelerini istediklerini söyleyen Hodge, "Bu çağrının ardından üyeler arasında kilo alanlardan 5 bine yakınını siteden çıkardık" dedi.

En fazla üye kaybeden ülke, bin 520 üyeyle ABD oldu. İkinci sırayı İngiltere ile Kanada aldı. Hodge bu gelişmeyle ilgili olarak da, "ABD'liler Şükran Günü`nden sonra kilo aldılar. Şişman insanların sitede bulunması bu sitenin kuruluş amacını yok ediyor" yorumunda bulundu.

 

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun