Donanim 02 ARALIK 2010 / 15:40

COMPEX 2010 başladı

Dijital eğlence oyun meraklılarının buluştuğu fuarın tüm içeriğini haberimizde bulabilirsiniz.

Dijital eğlence oyun meraklılarının buluştuğu fuarın tüm içeriğini haberimizde bulabilirsiniz.


Lütfi Kırdar Fuar Merkezi oyunseverleri heyecanlandıracak özel bir etkinliğe sahne oluyor. Açılışı 2 Aralık'ta gerçekleştirilen COMPEX 2010'un bu yılki ana destekleyicisi Türk Telekom şirketlerinden Sobee Studios. Sobee'nin de etkisiyle fuar alanı oldukça hareketli. Açılış gününde Galatasaraylı futbolcuların gelmesinin yanında, okulların düzenlediği organizasyonlarla gençleri etkinliğe katılması renkli görüntüler yarattı.

Etkinliğin devamında futbol topuyla yapılabileceklerin sınırlarını zorlayan ve 26 saat futbol topunu yere düşürmeden sektirerek Guinness rekoruna imza atan Dan Magness, çok keyifli bir gösteri yaptı. Dan Magness'i kaçırdık diye üzülmeyin "top sektirme uzmanı" dört gün boyunca COMPEX 2010'da yer alacak. Ayrıca Sobee standında oyunlarla çeşitli hediyeler dağıtılacak.

Fuar alanında 600 bin üyesiyle dikkat çeken ilk Türk oyunlarından "İstanbul Kıyamet Vakti" de ziyaretçilerin beğenisine sunuluyor.

COMPEX 2010'da okul tertibiyle gelip heyecanla oyun oynayan gençlere sıkça rastlanabiliyor.

Borusan Otomotiv de iki otomobiliyle oyun ve dijital eğlence fuarına renk katıyor. Ancak öğrendiğimiz kadarıyla otomobillerin fuarın içeriğine uygun, onları teknolojiye yakınlaştıracak özellikleri bulunmuyor. Aşağıdaki otomobilse bir BMW M3. Yaklaşık fiyatı 320 bin lira.

Dell, dünya çapında en güçlü oyun bilgisayarlarından olan Alienware ile fuarda ziyaretçileri şaşırtmayı bekliyor. Öyle ki güçlü bilgisayarlarda 3D ya da en ağır sistemleri isteyen oyunlar kusursuz oynanabiliyor.

Tabii oyun dendiğin aklan gelen ilk markalardan biri olan Sony PlayStation da fuar alanında ziyaretçilere keyifli anlar yaşatıyor.

Bu kadar teknolojik oyuncağın arasında insan ister istemez alışveriş de yapmak istiyor. Media Markt da özel indirimli ürünleriyle ziyaretçileri ağırlıyor.

Fuar alanına girilen ilk kattan aşağıya indiğinizde tamamen oyunlara ayrılan bir salon görebilirsiniz. Bu salonda eskilerin tilt oyunundan son teknoloji Guitar Hero'ya kadar her türden oyun oynamak mümkün. Tabii futbol tutkunlarının da unutulmadığını belirtelim.

Ayrıca yine alt katta Asus güçlü bilgisayarlarını öne çıkardığı turnuvalar düzenlemeyi planlıyor. Turnuvada sürpriz ödüller olduğunu da belirtelim.

Oyun severlerin COMPEX 2010'u ziyaret etmelerinde fayda var. Sadece bir şeylere bakıp gidecekleri bir fuardan ziyade tamamen tüm oyunların oynandığı tüm gün vakit geçirilebilecek bir alan oluşturulmuş. İnsan oyunların arasında kendini kaybediyor.

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun