Donanim 06 OCAK 2009 / 08:24

Çocuk kitapçısı Kipitap.com Yayında

Çocuk kitapları ve çocuklara yönelik kültür ürünleri alanında faaliyet göstermek üzere kurulan çocuk kitapçısı Kipitap.com yayına başladı.

Çocuk kitapları ve çocuklara yönelik kültür ürünleri alanında faaliyet göstermek üzere kurulan çocuk kitapçısı Kipitap.com yayına başladı.


Kipitap.com, öncelikle anne babalara, çocuklarına kitap alırken yaşlarına ve seviyelerine göre yol göstermek, kitap seçiminde yardımcı olmak amacını taşıyor. Uzmanların, ebeveynlerin ve çocuk kitabını okuyan herkesin kitaplar hakkındaki görüşlerini yayınlayan Kipitap.com, bu alanda eksikliği hissedilen bir boşluğu doldurmayı hedefliyor. Tüyap Kitap Fuarı sırasında başladığı test yayınını geçtiğimiz günlerde tamamlayan Kipitap.com’dan, çocuk kitapları yayınlayan 67 yayınevine ait 1577 çocuk kitabıyla ilgili değerlendirmelere ulaşılabiliyor. Kipitap.com’dan sadece çocuk kitapları hakkında değil, yayınevleri, çocuk kitabı yazarları, illüstratörler, çevirmenler gibi bu alanda emek veren hemen herkesle ilgili kapsamlı bilgiye ulaşılabiliyor. Sitede, Türkçenin yanı sıra İngilizce ve başka yabancı dillerde yayımlanan çocuk kitapları ve yorumları da yer alıyor. Kitapların, özel indirimlerle etiket fiyatlarından daha ucuza satışa sunulduğu Çocuk Kitapçısı Kipitap.com’da sipariş verenlerden kargo ücreti alınmıyor. Kipitap.com fikri, psikolog bir anne ile iletişimci bir babanın, 1.5 yaşındaki kızları Zeynep’le birlikte çocuk kitaplarına ilgi duymasıyla başlamış. Zeynep’in sosyolog teyzesinin de ekibe katılmasıyla hazırlık çalışmalarının ardından hızla hayata geçirilen Kipitap.com, anne babaların, danışman pedagogların, anaokulu ve ilkokul öğretmenlerinin, yayıncıların katkısıyla kapsamlı bir çocuk kitapları portalına dönüşmüş.
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun