Donanim 26 MART 2010 / 09:50

Cisco'dan şirketler arası arama motoru

Şirketler arası medya motoru IME, kurumların var olan telefon numaraları üzerinden video ve ses görüşmesi yapmasını sağlıyor.

Şirketler arası medya motoru IME, kurumların var olan telefon numaraları üzerinden video ve ses görüşmesi yapmasını sağlıyor.


Cisco IME ile internet üzerinden tümleşik iletişim aramaları yapmaya imkân tanıyor. Cisco'nun işbirliği teknolojileri kapsamında sunduğu ürün ve hizmetlerin bir parçası olan Cisco şirketler arası medya motoru, tüm kullanıcıların, standart telefon numaralarını çevirerek, video erişimli cihazlarından anında, eş zamanlı ve yüksek güvenlikli video ve genişbant ses görüşmeleri gerçekleştirebilmelerini sağlıyor. Değer zincirleri boyunca işbirliğini artırmak için tasarlanan Cisco IME'nin hedefi, görüntülü telefon ya da diğer işbirliği teknolojilerinin kurum içi önemini fark eden firmaların, bu imkânları, aynı teknolojik altyapıya sahip müşterileri, tedarikçileri ve stratejik ortakları ile iletişimde kullanmalarını sağlayacak şekilde genişletmek.

Cisco IME ile söz konusu aramalarda, hâlihazırda kullanılan altyapının yeniden yapılandırılması ya da değiştirilmesine gerek kalmadan, var olan telefon numaraları kullanılıyor. Kendi kendine öğrenen bir teknolojiye dayanan Cisco IME, IP ağları üzerinden güvenli ve düşük maliyetli çağrı yönlendirmeyi kolaylaştırmanın tüm yönlerini keşfedip yönetiyor; böylece hem kullanıcılar hem de sistem yöneticileri aynı deneyimi yaşıyor.