Donanim 12 NİSAN 2012 / 10:59

Cisco Connect Cloud kullanıcılarını eve bağlıyor

Cisco Connect Cloud kullanıcıları eve bağlıyor

Cisco, bugün ve gelecekte kullanıcıların evlerindeki internet bağlantısını daha da etkili ve eğlenceli hale getirmeleri için mobil uygulamayla yönetilebilme özelliği taşıyan Linksys Smart Wi-Fi Routers’ın yeni serisini, tüketicilerin beğenisine sundu.Bu üç yeni Linksys Smart Wi-Fi Router, kesintisiz kablosuz performans ve maksimum veri hacmi sağlıyor. Aynı zamanda, çoklu ev ağlarının istenilen her yerde kolaylıkla yönetimini sağlayan Cisco Connect Software’in gelecek nesli olan Cisco Connect Cloud için de altyapı sunuyor. Şirket, bunun yanı sıra tüketicilere geleceğin ağ bağlantılı ürünlerinin (TV, eğlence cihazları ve ev aletleri gibi) sağlayacağı yeni deneyimler için en üst cihaz üreticileri ile işbirliği yaptığını da duyurdu.

Konuya değinen, Cisco Home Networking Başkan Yardımcısı ve Genel Müdürü Brett Wingo, kablosuz cihazların yaygınlaşması ve video aktarımı patlamasının ev ağının önemini vurguladığını söyledi. Bugünün internet tüketicisinin, güvenilirlik, basitlik, yazılım, zaman ve onlarla birlikte büyüyen uygulamalar için büyük beklentileri olduğunu vurgulayan Wirgo, yeni uygulamayla birlikte kullanıcıların bu isteklerine ulaşacaklarına inandığını söyledi.

Yeni Linksys Smart Wi-Fi Router serisi, en son Wi-Fi teknolojisini evlere getiriyor ve aktif internet kullanıcıları için geniş bir fiyat yelpazesi ve performans vaadediyor. HD video yayını ve çoklu oyuncu oyunlarından büyük dosyaları indirmeye, depolama ve yazıcı eklemeye, birden fazla cihaza bağlanmaya kadar bir çok deneyimi kullanıcılarına sunuyor.

Ev ağları, eve eklenecek çok sayıda cihazın çalıştırılması için gerekli bant aralığına ve tüm bu cihazları kolaylıkla ve güvenli bir şekilde ekleyip çalıştırma becerisine gereksinim duyuyor. Buna en büyük sebep 2015 yılında dünyada 2010 yılının 7 milyar fazlası oranında 15 milyar ağa bağlı cihaz olacağının ön görülmesi gösteriliyor.

Cisco Smart Wi-Fi Router ile gelecekte ev cihazları dışarıdan kontrol edilebilecek

Cisco Connect Software’in gelecek nesli olan Cisco Connect Cloud, yeni Linksys EA-Series ürünleri ile çalışabildiği gibi kullanıcıya istediği zaman istediği yerde, akıllı telefonundan, tablet uygulamasından ya da web tarayıcısından çoklu ev ağlarına giriş sağlayarak kullanım alanını artırıyor.  Şirketin sunduğu yeni uygulamalar ve iş ortakları, bağlantılı cihazlar için ek özellikler sunacaklar. Bu sayede tüketiciler, şimdi ve önümüzdeki uzun yıllar boyunca gelişmiş ev ağı deneyimlerinden faydalanabilecekler.

Cisco, Whirlpool ve diğer iş ortakları ev ağını, tüketiciler için yenilikçi çözümler sunmada yeni bir sınır olarak görüyor.

Konuya değinen Whirlpool’un enerji ve sürdürülebilirlik Küresel Müdürü Warwick Stirling, kıllı şebekede ve internet bağlantısı olan evlerde ilginç tüketici çözümleri sağlamak için Cisco ile çalıştıklarını ifade etti. Cisco Home Smart Wi-Fi Router’ın gelecek nesli ile akıllı cihazları evlerde veya dışarıda, kontrol etme olanağı sağlanacağını söyledi.

Linksys Smart Wi-Fi Routers'ın yeni serisinin özellikleri ve fiyatları


" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun