Donanim 06 EYLÜL 2011 / 13:38

Cisco, Axioss yazılımını 31 milyon dolara satın alıyor

Comptel'den Axioss'u yaklaşık 31 milyon dolar nakitle satın alan şirket, servis sağlayıcılara yeni gelir fırsatları yaratmayı hedefliyor.Cisco, Comptel’in Axioss yazılımını satın almayı planladığını duyurdu. Yazılımla birlikte Comptel’in İngiltere’deki iştirakinde (eski Axiom Systems) çalışan ilgili uzmanları da bünyesine katacak olan Cisco, yeni nesil IP ağı platformlarında ağ ve servis yönetim teknolojilerini geliştirebilecek ve servis sağlayıcıların müşterilerine yeni video, veri, mobilite ve bulut hizmetlerini daha etkin bir şekilde sunmalarını sağlayabilecek.

Konuyla ilgili açıklamada bulunan Cisco Kıdemli Başkan Yardımcısı ve Ağ Yönetim Teknolojileri Grubu Genel Müdürü Jesper Andersen'e göre, IP tabanlı ağ trafiği, giderek sayıları artan kullanıcılar, mobil internet cihazları ve bant genişliğine ihtiyaç duyan uygulamalar arttıkça servis sağlayıcılar da müşteri ihtiyaçlarını karşılamak üzere altyapılarına yatırım yapmaya devam ediyor.

Satın almanın şirkete etkisini değerlendiren Andersen, "Axioss yazılımı ve beraberinde gelecek işgücüyle birlikte servis sağlayıcılara operasyonlarını tek yönetim mimarisi üzerinden daha verimli bir şekilde yönetme ve yeni gelir kaynakları yaratma imkanını sunacağız” dedi.

Satın alınacak Axioss yazılım paketi, sipariş ve tamamlama süreçlerinin otomasyonunu sağlayarak Cisco’nun servis sağlayıcı yönetim çözümünü güçlendirecek. Yazılım, Cisco’nun öncelikli beş alanı olan yönlendirme-anahtarlama, işbirliği, veri merkezi sanallaştırma ve bulut bilişim, video ile iş dönüşüm mimarilerinde ağ hizmetleri yönetim kapasitesini artıracak ve Cisco’nun kurumsal ve servis sağlayıcı yönetim ürünleri portföyü Cisco Prime’i geliştirecek.

Axioss yazılımı hali hazırda Cisco’nun yönetilen servisler çözümlerine entegre edilmiş durumda. Satınalmanın tamamlanmasıyla birlikte Axioss ekibi, Cisco’nun NMTG ve Advanced Services birimlerine entegre edilecek. 31 milyon dolarlık satınalmanın 2011’in üçüncü çeyreğinde tamamlanması bekleniyor.
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun