Donanim 20 TEMMUZ 2011 / 15:40

Çin ‘çakma’ Apple dükkanıyla doldu

Tüm dünyada olduğu gibi Asya pazarında da yüksek satış rakamlarına imza atan Apple Store’ların sahteleri Çin’de yayılmış durumda.Özellikle Asya pazarında 3. çeyrekte satış patlaması yaratan Apple’ın ünlü Apple Store’ları, mükemmele yakın biçimde kurulan sahtelerinin tehdidi altında. Çin’de sadece Beijing ve Şangay’da bulunan orijinal Apple Store’lar sahtelerinin yanında sayıca oldukça az kalıyor.

Orijinaline çok yakın bir düzende oluşturulmuş bu dükkanlar mavi giysili, yaka kartlı ve Apple logolu çalışanları ile gerçeğini aratmayacak cinsten. Onları orijinalinden ayırt edebileceğiniz tek özellikleri hiçbir yerde Apple’ın orijinal imzasının kullanılmaması ve tabelalarında bazen ‘Apple Stoer’ gibi başlıklar atılmış olması.(Ed: Çinliler ürünleri kopyalamak ve görünüm olarak bire bir aynısını üretmek konusunda ustaydı. Şimdiişi geliştirerek farklı alanlara da kaymaya başladılar. Yakında Çin’in bile olduğu gibi başka bir ülkenin kopyası olduğu anlaşılırsa şaşırmayacağız.)
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun