Donanim 14 EKİM 2008 / 11:01

Çift sim kartlı telefon pazarında şok gelişme

Elektronik Haberleşme Kurumu başkanı Tayfun Acarer, piyasadaki bazı çift SIM kart kullanabilen telefonların teknik özelliklerinin standartlara uygun olmadığını ve toplatılacağını belirtti.

Elektronik Haberleşme Kurumu başkanı Tayfun Acarer, piyasadaki bazı çift SIM kart kullanabilen telefonların teknik özelliklerinin standartlara uygun olmadığını ve toplatılacağını belirtti.


Son dönemde birbiri ardına markaların pazara girdiği çift sim kartlı telefon pazarında şok gelişme. Piyasada 53 markaya ait 70 çift SIM kartlı telefon modeli olduğunu belirten Telekomünikasyon Kurumu Başkanı Tayfun Acarer, Piyasa Gözetim ve Denetim Laboratuarı'nda yapılan testlerde telefonların bazılarında teknik özelliklerin standartlara uymadıklarının belirlendiği söyledi. İki aydır yapılan testlerde şimdiye kadar 13 telefonun incelendiğini açıklayan Acarer, bu telefonların 4 tanesinde sorun olduğunu, 8 adedinde ise teknik özelliklerin Avrupa Birliği standartlarına uygun olmadığını belirtti. İncelemelerin devam edeceğini duyuran Acarer, ürünlerin istenilen standartları sağlamadığının duyurulmasının ardından ithalatlarının yasaklanacağını ve bu ürünleri kullanan tüketicilere iade hakkı doğacağını söyledi. Risk taşıyan ürünlerin önümüzdeki günlerde kamuoyuna duyurulacağı belirtiliyor.

Bizim aklımıza ise bu ürünlerin nasıl ithalat onayı aldığı takılıyor.

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun