Donanim 20 AĞUSTOS 2010 / 08:03

CIA, silahlanmaya dur diyecek

Tehlikeli teknolojiler ve silahlanmanın yaygınlaşmaması için CIA'de yeni bir birim oluşuyor.

Tehlikeli teknolojiler ve silahlanmanın yaygınlaşmaması için CIA'de yeni bir birim oluşuyor.


Amerikan Gizli Haberalma Örgütü, CIA’de, tehlikeli silah ve teknolojilerin yaygınlaşmasına karşı özel bir birim şekilleniyor.

CIA Direktörü Leon E. Panetta, tehlikeli teknolojilere ve nükleer silahlanmaya karşı duracak yeni birimin operasyonel ve analitik uzmanlardan oluşacağını söylerken şunları belirtti: “Ulusumuz, kitle imha silahları, nükleer, kimyasal ve biyolojik silahların yarattığı tehditle karşılaşmaya devam ediyor. Vatandaşların güvenliğini tam anlamıyla sağlamak için uzmanlık çeşitliliğini birleştirerek bir dizi güçlü önlemler almanın yollarını arıyoruz."

Panetta, CIA bünyesinde oluşacak yeni birimin, örgüt tarihinde en güçlü ve en etkili nükleer karşıtı operasyonlara imza atacağını ve bir o kadar önemli analizler gerçekleştireceklerine inanıyor.

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun