Donanim 28 TEMMUZ 2009 / 13:31

Check Point’ten uç nokta güvenliğinde yeni ürün

Check Point Endpoint Security, uç nokta güvenliğindeki yeni ürünü yeni R72 versiyonunu duyurdu.

Check Point Endpoint Security, uç nokta güvenliğindeki yeni ürünü yeni R72 versiyonunu duyurdu.


Yeni versiyon, kullanım kolaylığı sağlarken Check Point WebCheck tarayıcı güvenliği, kullanıcıyı hiç etkilemeden kurum bilgisayarlarını sayıları her geçen gün artan web tabanlı tehditlerden koruyor. OneCheck "bir defa kimlik doğrulama" ve VPN Auto-Connect teknolojileri de kullanım kolaylığını artırıyor.

Konuyla ilgili açıklama yapan Check Point Başkanı ve CEO'su Gil Shwed, kurumların kendilerini Web tabanlı atakların saldırısından koruyabilmek için, uç nokta güvenliğinde yeni teknolojileri benimsemeleri gerektiğini belirtti. Shwed sadece en yüksek seviyede güvenliğe değil, aynı zamanda işleri kullanıcı açısından da en basit ve kolay hale getirmeye odaklandıklarını vurguladı.


Check Point Endpoint Security R72, geliştirilen özel tarayıcı sanallaştırma teknolojisini kullanarak sağladığı WebCheck tarayıcı güvenliğiyle uç nokta güvenliği ve kullanım kolaylığına yeni bir boyut getiriyor. WebCheck'in, kurumsal verileri Internet'ten ayrı tutan "ikili tarayıcı kipi", kurumsal ve yüksek güvenlikli web siteleri ile internetin geri kalanını birbirinden izole ederek, kullanıcılara otomatik olarak indirilen kötü yazılımlara ve phishing girişimlerine karşı tam koruma ile Web'de rahatça gezinme özgürlüğü sağlıyor.


Check Point WebCheck teknolojisiyle ilgili daha ayrıntılı bilgiye www.checkpoint.com/products/webcheck/index.html adresinden ulaşılabiliyor.


 


" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun