Donanim 25 KASIM 2008 / 13:27

Çevrimiçi camide poker partisi!

Teknoloji yayınlarının web sitelerini gezerken iPhone’la ilgili inanılmaz bir habere rastladım.

Teknoloji yayınlarının web sitelerini gezerken iPhone’la ilgili inanılmaz bir habere rastladım.

İşimizin bir parçası olarak internette diğer arkadaşlarımızın yaptığı haberleri de araştırıyoruz. www.log.com.tr adresinde yayın yapan LOG dergisinin web sitesinde gördüğüm bir haber çok ilgimi çekti. Haberde “iPhone uygulamalarından Apple’ın hazırladığı Texas Hold’em’deki kumarhanelerden İstanbul’u seçtiğinizde büyük bir şok yaşıyorsunuz. Çünkü poker turnuvasının oynandığı yer Ayasofya ile benzerliği dikkat çeken bir cami.” İbaresi yer alıyordu.


Konuyu sıkı bir iPhone kullanıcısı olan ve BThaber haber sorumlusu arkadaşım Levent Daşkıran’a danıştım hemen aslı astarı var mı diye. Levent, uygulamayı kullandığını henüz “İstanbul” seviyesine gelemediğini söyledi. Ancak uygulamada mekânlar arasında seçim yaparken İstanbul seviyesinde Ayasofya benzeri bir yer kullanıldığı gün gibi aşikâr. Şimdi soruyoruz. Gündemin bu kadar hassas olduğu bir dönemde böyle bir uygulamayı kullanmak kullandırmak hangi pazarlama iletişimi stratejisine sığar?


Pazarlama dehası olarak gördüğümüz Apple’a böylesi bir iletişim kazasına uğramak yakışmadı doğrusu. Kaldı ki İstanbul’da bu iş uygun onlarca mekân da mevcut. Umarım bu bilinçli yapılmamış bir hatadır ve uygulama bir an önce düzeltilir.

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun