Donanim 04 KASIM 2010 / 14:17

Cep telefonları Sharp Galapagos ile 3D oldu

Sharp gözlüğe ihtiyaç duyulmayan 3D cep telefonlarını yıl bitmeden piyasaya sürüyor.

Sharp gözlüğe ihtiyaç duyulmayan 3D cep telefonlarını yıl bitmeden piyasaya sürüyor.


3D televizyonlar üreticilerin beklediği satış rakamlarına ulaşmadı. Özellikle gözlüklere kullanıcıların alışamaması, sağlık sorunlarının göz önünde bulundurulmaması ilginin önünü kesti. Ancak şimdi Sharp biraz da risk alarak, elindeki teknolojiyi farklı bir alana yönlendiriyor.

Sharp gözlüğe ihtiyaç duymayan 3D teknolojisini cep telefonuna dönüştürüyor. Kendine bu alanda yer edinmek isteyen Sharp, yeni bir trend yakalamak istiyor.

Galapagos 003SH ve 005SH modelleriyle piyasaya girecek telefonların ikisinde de 1GHz Snapdragon CPU, Android 2.2 (Froyo) ve 3D gösterebilen 3,8 inçlik 800'e 480 piksel çözünürlüklü ekran bulunuyor. İki telefon arasındaki en büyük farksa 005SH'de klavye bulunurken diğerinde bulunmaması.

Şu an akıllı telefonlara uygun bir 3D içeriği bulunmuyor. Ancak kısa sürede bu sektörün d egelişmesi bekleniyor. Şimdiden ünlü oyun yaratıcısı Capcom, Mega Man, Ghosts'n Goblins: Gold Knights ve Resident Evil: Degeneration isimli oyunları Android'e 3D olarak uyarladıklarını açıkladı. Oyunlar Sharp'ın iki telefonunda da oynanabilecek.

003SH Japonya'da Aralık ayında piyasaya sunulurken, 005SH önümüzdeki yılın Şubat ayında elimizde olacak.

 

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun