Donanim 03 MART 2009 / 05:28

CeBIT, krize karşı iz bırakacak

Dünya çapındaki bilgi ve iletişim teknolojileri fuarına bu yıl krize rağmen 4 bin 300 şirket katılıyor.

Dünya çapındaki bilgi ve iletişim teknolojileri fuarına bu yıl krize rağmen 4 bin 300 şirket katılıyor.

Bilgi ve iletişim teknolojileri sektörü için dünyanın en önemli etkinliği olan CeBIT, bugün açılıyor. Krize rağmen 69 ülkeden 4 bin 300 şirketin katılacağı fuarın renkli geçeceğini umuyorum. Hannover’de fuarı yerinde takip edip en sıcak gelişmeleri de sizlerle paylaşmaya çalışacağız.


CeBIT yöneticileri etkinliğe katılanların bu yıl eskiye oranla daha fazla yeni iş bağlantılarına  odaklanacaklarını ve böylece geleceğe doğru güçlü bir şekilde ilerleyeceklerini ifade ediyorlar. Ayrıca krize rağmen geçtiğimiz yıllarda fuar katılmayan 300’e yakın şirket, kısa bir aradan sonra fuara katılımcı olarak geri dönmüş durumda. Bunların arasında bilgisayar üreticisi Dell, ağ tedarikçisi Nokia Siemens Networks ve e-Ticaret Uzmanı Intershop yer alıyor. Yaklaşık 200 şirket ise yeni bir bölüm olan Webciety’nin de dâhil olduğu birçok alanda CeBIT’e ilk katılımlarını gerçekleştirecek.


Bu yıl fuarda, Green IT sloganı altındaki enerji açısından etkin bilişim teknolojisi programları ve internetin hızlı ilerleyen gelişimi, Webciety anahtar kelimesinde orta noktada buluşuyor. Ticari bilişim teknolojisinin tüm yönleri CeBIT 2009’da sergilenecek ve aktif Risk Yönetimi ve İş Zekâsı Uygulamaları gibi alanlarda çözümler de yer alacak.


CeBIT 2009’a katılacak şirketler arasında şunlar göze çarpıyor: Deutsche Telekom, Microsoft, IBM, SAP, Software AG, Datev, Vodafone, Intel, Dell, Hitachi, Panasonic, Adobe, Alcatel-Lucent, British Telecom, Hewlett Packard, Rittal, Lampertz, Oracle, Samsung, Yahoo, Symantec, E-Plus, Xing, LinkedIn, Acer, Porsche ve Volkswagen. Türkiye’den ise Apollo Bell,  Artronic, Arvento, Emse Mühendislik, Enel, Er-Net Metal, Etk Kablo, Göktürk Bilgi Teknolojileri, Inchanta, Inform Elektronik, Kıratlı, Labris, Makelsan, Mytr Software Pegasus Bilgi Teknolojileri, Plm Bilgisayar, Sar Elektronik, Sigma Danışmanlık, Tunçmatik, Tümel Elektronik ve Yönetsel Bilişim Teknolojileri fuarda yer alacaklar. İyi bir hafta geçirmeniz dileğiyle…

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun