Donanim 21 NİSAN 2010 / 10:24

Casio'dan cıvıl cıvıl fotoğraf makineleri

Casio EX-Z35 model fotoğraf makinelerini satışa sunuyor.

Casio EX-Z35 model fotoğraf makinelerini satışa sunuyor.


MersaSistem dağıtıcılığında Türkiye pazarına sunulan Casio dijital fotoğraf makinelerinin Exilim ailesine yeni bir üye katıldığı duyuruldu. EX-Z35, bu aileye renk katmayı hedefliyor.

Kullanıcısına 12.1 megapiksel efektif çözünürlük, 3x optik 4x dijital zoom özelliği ile kaliteli fotoğraf çekme imkanı sunan EX-Z35, mor, pembe, mavi, gümüş ve siyah renkleriyle piyasaya sunuluyor.

2.5 inç büyüklüğündeki LCD ekranıyla fotoğraf çekmeyi daha kolay hale getiren EX-Z35, "Yüz Tanıma" özelliği sayesinde, çekim esnasında ekranda beliren yüzlere odaklanarak, doğru pozu yakalayıp, yüzlerin daha net çıkmasını sağlıyor. Her türlü hava koşulu ve kullanıcıdan kaynaklanan kötü çekimlere EX-Z35 ile son vermeyi hedefleyen Casio, 23 adet "Best Shot" seçeneği ile kullanıcının bulunduğu ortama ve çekmek istediği fotoğrafa uygun en iyi modu belirlemeye çalışıyor.

"Kolay mod" özelliği ile her duruma uygun flash, zamanlama ve görüntü boyutu ayarlarını otomatik olarak gerçekleştiren Casio EX-Z35, video çekim özelliği ile kullanıcısının farklı bir makine taşıma derdini de ortadan kaldırıyor. Tek tuşla video çekimi yapıp, çekilen videoların yine tek tuşla popüler video paylaşım sitesi YouTube'a yüklenmesine olanak sunuyor.

Tam şarjla 200 kare fotoğraf çekimi yapabilen EX-Z35, 16,9 MB dahili hafızasının yanı sıra SD ve SDHC hafıza kartlarını da destekliyor. KDV dahil 299 TL fiyatıyla teknoloji marketlerindeki yerini aldı.