Donanim 11 MAYIS 2010 / 09:07

Cardist Zirvesi'ni Alcatel-Lucent destekledi

Alcatel-Lucent Teletaş, 12-14 Mayıs tarihlerinde gerçekleştirilecek Cardist Zirvesi'ne sponsor olarak destek veriyor.

Alcatel-Lucent Teletaş, 12-14 Mayıs tarihlerinde gerçekleştirilecek Cardist Zirvesi'ne sponsor olarak destek veriyor.


Dünyanın farklı bölgelerinden sektör liderlerinin konuk edileceği etkinlikte, Alcatel-Lucent Teletaş Teknik Destek ve Araştırma Geliştirme Grup Müdürü İhsan Özcan, 13 Mayıs Perşembe günü 11.40-12.05 saatleri arasında "Mobil Ödeme Sistemleri: Alcatel-Lucent Mobil Cüzdan Servisi" konulu bir sunum yapacak. Özcan, sunumunda, son yıllarda gelişmekte olan Yakın Saha İletişimi (Near Field Communication - NFC) teknolojisine de değinecek.

Ticarette, ürün kontrolünde, şehir ve sağlık uygulamalarında kullanılmak üzere geliştirilen NFC teknolojisinin, temassız ödeme ile mobil ticaret ve pazarlama alanlarında da çeşitli uygulamaları bulunuyor. Radyo Frekansı Kimlik Doğrulama'nın (Radio Frequency Identification - RFID) bir uzantısı olan bu teknoloji, mobil kaynaklar ile fiziksel objeleri bir araya getirme potansiyeli taşıyor.

Cardist Fuarı boyunca, Alcatel-Lucent standında MWS hizmetiyle ilgili çeşitli demolar yapılacak.

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun