Donanim 23 AĞUSTOS 2010 / 13:58

Canon Pixma Ağrı Dağı semalarında

Canon bünyesinde kurulan ekip yazıcı Pixma'ya dağ havası aldırdı.

Canon bünyesinde kurulan ekip yazıcı Pixma'ya dağ havası aldırdı.


Canon Eurasia Genel Müdürü Roman Troedhandl, 6 ülkeden 20 çalışanıyla Türkiye'nin en yüksek dağı Ağrı Dağı'nın zirvesine tırmandı. 10 Temmuz'da başlayıp 16 Temmuz'da sona eren tırmanış Canon'daki takım çalışmasını desteklemesi için yapıldı.

20 kişilik ekip Van'da bir araya gelerek 3 saatlik yolculuğun ardından Doğu Beyazıt'a ulaştı. Ertesi gün yola koyulan Canon ekibi minibüslerle 2200 metredeki Eli Çiftliği'ne ulaştı. Beş günün sonunda 5137 metrede Ağrı Dağı'nın zirvesine ulaşan ekip, Canon'un Türkiye'de en çok satılan tek fonksiyonlu mürekkep püskürtmeli yazıcısı IP2700'e de eşsiz manzarayı tattırdı.

Canon Genel Müdürü Roman Troedhandl zorlu tırmanış için, "Ağrı Dağı inanılmaz güzel bir yerdi. Takım olabildiğimiz için geziyi tamamladık. Yorulan arkadaşlarımız da oldu ama zirveye çıktığımızda bunu başarabilmiş olmanın mutluluğunu görmek çok güzel bir duyguydu" dedi.

Ayrıca Troedhandl, önümüzdeki sene ise Ağrı Dağı'ndan 1000 metre daha yüksek olan Nepal'deki Eastland Zirvesi'ne tırmanmayı planladıklarını söyledi.