Donanim 21 KASIM 2012 / 17:18

Canon mobil çalışmayı destekleyen yeni çözümlerini tanıttı

Canon, mobil çalışmayı destekleyen ve kullanıcıların bulut tabanlı işletme hizmetlerine bağlanmalarına yardımcı olan üç yeni belge tarama çözümü sunuyor. CaptureOnTouch Mobile, Apple iOS ve Android cihazlar için ücretsiz bir uygulama. Wi-Fi özellikli tarayıcılardan direkt toplu tarama yapılabilmesini ve bulut tabanlı uygulamalarla belge paylaşılabilmesini sağlıyor. Entegre Wi-Fi özellikli imageFORMULA DR-C125W ise, masaüstü tarayıcısıyla akıllı telefonlara, tabletlere ve PC'lere kablosuz tarama yapılabiliyor. Diğer çözümse, şirketin taşınabilir tarayıcılara yönelik aksesuarı Wi-Fi ünitesi WU10.

Yeni belge tarama çözümleri mobil veya uzaktan çalışanların ya da ofiste ve perakende satış ortamlarında çalışanların Apple iOS ve Android cihazlardan direkt belge tarayabilmesini ve bunları anından bulut tabanlı uygulamalarla veya önceden tanımlı ofis iş akışlarıyla paylaşabilmesini sağlıyor. Böylelikle her ölçekten işletmede, ister ofiste, ister satış mağazasında veya hareket halinde olsun, direkt veri tarama, işleme ve paylaşma süreçleri gerçekleştirilebiliyor.

Konuyla ilgili konuşan Canon Europe Avrupa Belge Tarama Çözümleri Direktörü Sean Suematsu, çalışanların çoğunun artık mobil cihazlarını profesyonel ortamlara dönüştürdüğünü belirtirken, sundukları yeni çözümlerin kullanıcıların bu dönüşümlerini destekleyeceğini dile getirdi. Yeni tanıtılan bu belge tarama çözümlerinin kullanıcılara mekan veya zaman gözetmeksizin bilgi aktarımı imkânı tanıyacağını belirten Suematsu, bu sayede iş sürecinin de hızlanacağını vurguladı.CaptureOnTouch Mobile

Uygulama kullanıcıların tarayıcılardan akıllı telefonlara ve tabletlere kablosuz şekilde belge göndermelerini ve taramalarını sağlıyor. Kullanıcılar bu uygulama ile bu tür belgelerini sık kullandıkları Evernote veya Google Drive gibi ön kurulumlu bulut tabanlı uygulamalarla anında paylaşabiliyor. Uygulama renkli çift taraflı toplu taramayla yüksek kalitede görüntü alımını desteklediği gibi otomatik belge boyutu tespiti, eğrilik düzeltme ve boş belge tespiti gibi geliştirilmiş görüntü işleme özelliklerine sahip.

imageFORMULA DR-C125W

Sektörün dikey J yollu belge tarama sistemli ilk tarayıcısı olan bu model, tarama sırasında küçük bir yer kaplıyor. Cihaz, kullanıcıların mobil cihazlarına yükledikleri CaptureOnTouch Mobile uygulaması ile akıllı telefonlarına ve tabletlerine kablosuz olarak belge tarayabilmelerine imkân tanıyor.

Cihazın bir başka özelliği de ofis çalışanlarının tarayıcıyı şirketin mevcut Wi-Fi ağının bir parçası haline getirip çalışma ekipleri veya departmanları arasında kolayca belge paylaşımı yapabilmelerine imkan tanıması. Kullanıcılar ayrıca tercih ettikleri ISIS/TWAIN tabanlı görüntüleme uygulamalarını kullanarak dizüstü bilgisayarlarına veya masaüstü PC'lerine bağlanabilir ve bu cihazlardan tarama yapabilir.Canon Wi-Fi ünitesi WU10

Canon Wi-Fi ünitesi WU10, Canon’un taşınabilir imageFORMULA P-215 tarayıcılarına Wi-Fi işlevselliği kazandıran bir aksesuar. Hareket halindeyken, ofisten veya ev ortamından yüksek kalitede çift taraflı toplu tarama yapılabilmesine imkân tanıyan cihaz,  bu sayede kullanıcıların direkt mobil cihazlarına ve dizüstü bilgisayarlarına kablosuz olarak toplu belge taraması yapabilme ve mobil tarama deneyiminin avantajlarından en iyi şekilde faydalanabilmelerini sağlıyor. Yazıcının aynı zamanda entegre pille beslenebilmesi, harici güç kaynağına gerek duymadan da çalışabilmesine imkan tanır. Canon'un Wi-Fi ünitesi WU10’un tam şarjlı piliyle 400 sayfaya kadar renkli görüntü taraması yapılabilir.
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun