Donanim 08 MART 2012 / 11:51

Canon EOS'la 25 yıl

Canon EOS'la 25 yıl geride kaldı

Canon'un, 1987 yılının Mart ayında piyasaya sunduğu EOS Sistemi, uzun ve büyük gelişmelere tanık olan tarihinde geride bırakmış olduğu 25 yılı kutluyor. “Elektronik Optik Sistem” anlamına gelen EOS, aynı zamanda Yunan Şafak Tanrıçası’nın da adını taşıyor. 1987 yılında EOS 650 SLR kamerası ve EF35-70 mm f/3.5-4.5 dahil üç farklı lensle piyasaya sunulan EOS, zaman içinde değiştirilebilir lensler, dijital SLR kameralar ve aksesuarlarla kapsamlı bir seri haline geldi. EOS serisi, AF SLR kameralarda yeni nesli temsil eden elektronik montaj sistemiydi. Yüksek hız ve kullanımı kolaylığı vaadeden seri bir çok kullanıcının takdirini kazanan seri, 1989 yılında serinin ilk profesyonel modeli olan EOS-1’i tanıtarak kullanıcı portföyünü genişletmişti.

2000 yılına gelmemizle birlikte dijital SLR kameralar popülerleşti, bu doğrultuda EOS D30 modelini kullanıcılara sunan Canon, CMOS sensörler ve DIGIC dijital görüntülü işlemcileri geliştirdi. EOS-1D x ve EOS 5D Mark III ile birlikte Canon dijital SLR kamera serisi başlangıç seviyesinden amatör fotoğrafçılara kadar her düzeyden kullanıcının ihtiyacına yönelik cihazlar üretmeye başladı.

Son dönemde Sinema EOS Sistemi ile profesyonel dijital sinematografi ürünlerinin piyasaya sürülmesiyle birlikte, sinema sektörünü ve video çekim uygulamalarına da ürünler sunmaya başladı.
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun