Donanim 29 EYLÜL 2011 / 15:52

Canon dünyanın ilk dikey tarayıcısını tanıttı

Daha az yer kaplayan ve belgelerin besleyiciye daha verimli yerleştirilmesini sağlayan sistem, fotoğraf ve diğer önemli belgeler için özel olarak tasarlandı.Kalabalık veya küçük masaüstü ortamları düşünülerek üretilen imageFORMULA DR-C125, ince tasarımı ve güçlü yazılım paketiyle öne çıkmayı hedefliyor.

J-Path tasarımına sahip yazıcıda kolay tarama işlemi için ön yüzden belge besleme özelliği bulunuyor. Bu sistem sayesinde belgeler besleyiciye kolaylıkla yerleştirilebiliyor ve metin kullanıcı için kendiliğinden yönlendirilmiş oluyor. Ayrıca yazıcı belge içeriğine göre otomatik olarak optimum tarama ayarlarını seçiyor.Taranan belgeler Microsoft SharePoint ve Evernote gibi bulut tabanlı uygulamalar dahil birçok farklı hedefe kaydedebiliyor. Aranabilir PDF, PDF-A, TIFF, JPEG, BMP ve PowerPoint gibi çeşitli dosya formatlarını da destekleyen cihaz, eCopy PDF Pro Office yazılımının tam lisansı sağlıyor.

Hem Windows hem de Mac cihazlarla uyumlu olan Canon’un imageFORMULA DR-C125’ı, dakikada yaklaşık 50 belge ile renkli tarama hızı sunuyor. Tarayıcı da çift besleme özelliği de bulunuyor.

Tarayıcıyla ilgili fiyat bilgisi elimize ulaşmadı.