Donanim 21 KASIM 2012 / 11:30

Canon'dan fotoğrafçılara yönelik A3+ yazıcı

Canon'dan fotoğrafçılara yönelik A3+ yazıcı

Canon, 2 ayrı mürekkep özellikli A3+ yazıcısı PIXMA PRO-1 ile birlikte, profesyonel ve ciddi amatör fotoğrafçıların hayatını kolaylaştırmayı vadediyor. 12 mürekkepli sistem, birçok alanda renk gamını belirgin bir şekilde genişlettiği gibi yeni "Renk Berraklığı İyileştirme" özelliği ile siyah yoğunluğu artırılabiliyor ve fotoğrafın genelinde tek tip parlaklık elde edilebiliyor. Beş tek renkli mürekkep, gölgeli ve aydınlık alanlarda mükemmel ayrıntı zenginliğiyle profesyonel kalitede siyah/beyaz baskılar üretiyor; renk tonu dağılımı ve daha az grenlilik görülüyor. Görüntü kalıcılığı sağlayan yeni nesil LUCIA pigmentli mürekkepler kullanıldığı için baskılar güven içinde satılabiliyor veya sergilenebiliyor.

Cihazın 1200 ppi giriş çözünürlüğünü desteklemesi sayesinde profesyonel kameralarda sayısı gün geçtikçe artan pikseller yansıtılabildiği gibi 4800x2400 dpi’a kadar yüksek çözünürlük değerlerinde kusursuz baskılar alınabiliyor. Yeni Optimum Görüntü Üretimi sistemi, fotoğraf rengini analiz ediyor ve buna göre en iyi mürekkep kombinasyonunu ve mürekkep damlacıklarının boyutunu net bir şekilde hesaplıyor. Bu işlemlerden sonra mürekkep Canon’un 12.288 püskürtme uçlu FINE yazıcı kafası ile kağıt üzerine olması gerektiği şekilde ve miktarda serpiliyor.

OIG sistemi, her baskı modunda ve medya tipinde renk üretimini zenginleştiriyor; baskının genelinde doğal renk tonu dağılımı ve tek tipte parlaklık elde edilmesini sağlıyor.

Cihazda üç renkli modu bulunuyor: Yeni Fotoğraf Rengi baskı modu, kişilerin renk hafızalarıyla eşleşecek canlı maviler ve yeşiller üretiyor. Lineer Ton modu, renkleri lineer ton eğrisiyle üretirken ICC Profilleri modunda kullanıcılar kağıda özgü renk profillerini kullanabiliyor veya kendi profillerini yaratabiliyor.

Ticari ölçekte bir verimlilik

PIXMA PRO-1 yaklaşık 2 dakika 55 saniye içinde galeri kalitesinde bir baskı üretebilmeyi vadediyor. Baskı süresi PIXMA Pro9500 MkII modelindeki 7 dakika 55 saniyelik değerinden beri bu seviyeye kadar iniyor. Bir önceki modeldekinden 2,5 kat daha geniş mürekkep tankı kapasitesi sayesinde mürekkep değişimleri arasındaki süre uzatılarak uzun süreli, kesintisiz baskı alınması sağlanıyor. Önden açılan paneller sayesinde tanklara ana yazıcı gövdesinin herhangi bir yanından erişilebiliyor ve 20’ye kadar fotoğraf kağıdı sayfası alabilen arka tepsi sayesinde verimlilik artırılıyor. Üstelik manuel besleme yuvası, 356 mm’ye (14 inç) kadar geniş ve daha ağır güzel sanatlar baskısı kağıdını alabiliyor. Ethernet bağlantısı sayesinde cihaz, bir ağ üzerinde paylaşıma açılabiliyor.Basitleştirilmiş iş akışı ve profesyonel renk kontrolü

Cihaz, yazıcı ayarlarını basitleştiren ve toplu baskıya imkan tanıyan Easy-PhotoPrint Pro eklenti yazılımı ile birlikte sunuluyor. Artık tüm Adobe Photoshop ailesine tam destek sağlandığı gibi Canon’un Digital Photo Professional yazılım paketi de destekleniyor. Yazıcı, Canon kağıtların her biri için doğru ICC profilini otomatik olarak seçme özelliğine de sahip. Üstelik belli başlı üreticilerin Güzel Sanatlar kağıtları için kullanılabilecek daha geniş ICC profile seçenekleri de mevcut…

Bu adres üzerinden indirilebilen Colour Management Tool Pro yazılımı, Colour Munki Photo ve Colour Munki Design dahil x-rite renk yönetimi araçlarını destekliyor ve en iyi çıkış kalitesi elde etmelerini garantilemek için kullanıcıların özel ICC profilleri oluşturabilmelerini sağlıyor.

PIXMA PRO-1 – temel özellikler:

• Fotoğraf profesyonelleri için kusursuz A3+ yazıcı

• Olağanüstü renk gamıyla çığır açan 12 mürekkepli sistem

• Resmin genelinde tek tip parlaklık ve canlı, net siyah tonlar için "Renk Berraklığı İyileştirme" özelliği

• Renk üretiminin zenginleştirilmesi için "Optimum Görüntü Üretimi" sistemi

• 5 tek renkli mürekkeple siyah/beyaz baskılar

• Yeni LUCIA pigmentli mürekkepler

• Yaklaşık 2 dakika 55 saniye içinde galeri kalitesinde A3+ fotoğraf baskısı

• Geniş kapasiteli mürekkep tankları sayesinde daha uzun değiştirme aralığı

• 356 mm (14 inç) geniş ve kalın medya dahil çok farklı medya tiplerini destekleme özelliği

• Verimli baskı iş akışı için Easy-PhotoPrint Pro eklentisi
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun