Donanim 21 MART 2011 / 12:31

Cambaz değil tablet PC: Dell Inspiron Duo Türkiye'de satışa sunuldu

Dell Inspiron Duo Türkiye'de satışa sunuldu

Dell'in dokunmatik tablet görünümünden saniyeler içinde klavyeli bilgisayara dönüşebilen ilginç ürünü Dell Inspiron Duo Bimeks mağazalarında 999 TL'den satışa sunuldu.

Bir tablet bilgisayarın sadeliğini, klavyeli bir bilgisayarın kullanışlılığıyla birleştiren Inspiron Duo, ayrıca DuoStation aparatı satın alındığı takdirde multimedya kullanımı imkanı da sunuyor.Üç farklı moda girebilen Dell Inspiron Duo, temel bilgisayar işlemlerinin yanı sıra kullanıcısına eğlence imkanı da sunuyor. Çocuklar için ideal bir dokunmatik oyun tableti olan Inspiron Duo sayesinde uzun yolda sıkılan çocuğunuz arka koltukta film seyredebiliyor, oyun oynayabiliyor. Dell’in Duo Stage yazılımı müzik, video, oyun, Internet’e kolay erişim sağlıyor. Parlak ve yüksek çözünürlüklü (1366x768) 10.1 inç’lik ekran, video izlemek için ideal bir duruş sergiliyor.Herkes sevdiği içeriğe tercih ettiği şekilde ulaşabilecekBir ailenin tüm üyeleri düşünülerek tasarlanan Inspiron Duo ile dokunmatik tablet modunda film izlenebiliyor ve internette gezilebiliyor, klavyeli modda seyahat programı düzenlenebiliyor, blog yazılabiliyor ve önceden yüklenmiş olan Orijinal Windows 7 Home Premium ile gelen gelişmiş dijital içerik yönetim özellikleriyle fotoğraflar ve şarkılar düzenlenebiliyor.

Dell’in yeni kullanıcı arayüzü Duo Stage, Inspiron Duo’yu tablet modunda kullanmayı daha da kolay hale getiriyor. Yeni arayüz şarkı, fotoğraf, video, oyun, e-kitap koleksiyonlarına ve diğer uygulamalara anında erişim sağlıyor. Örneğin;• MusicStage bölmesine dokunulduğunda, kullanıcının kişisel şarkı koleksiyonu görülebiliyor.

• VideoStage, kişisel videoları, indirilen TV dizilerini ve filmleri düzenliyor.

• PhotoStage Facebook ve Flickr üzerinden entegre sosyal paylaşım özelliklerini içeriyor; böylece kullanıcılar en son fotoğraflarını, videolarını paylaşım sitelerine yükleyebiliyor.

• BookStage e-kitaplarınıza ulaşmak için merkezi bir yer sunuyor.Dell Inspiron Duo, 21 Mart tarihinden itibaren Bimeks mağazalarında KDV dahil 999 TL’den satışa sunuldu.