Donanim 20 NİSAN 2010 / 05:55

Call of Duty parçalanıyor

Call of Duty: Modern Warfare 2'nin tüm yaratıcıları Activison Blizzard ekibinden ayrıldı.

Call of Duty: Modern Warfare 2'nin tüm yaratıcıları Activison Blizzard ekibinden ayrıldı.


Tüm zamanların en başarılı video oyunu Modern Warfare 2'nin yaratıcıları, oyunun yapımcı firması Activision Blizzard'dan ayrıldı.

Oyunun yaratıcıları Jason West ve Vince Zampella, Electronic Arts ile birlikte çalışacak "Respawn Entertainment" adını verdikleri yeni bir şirket kurduklarını açıkladı.

Aslında West ve Zampella çok daha önceden ayrılacaklarının sinyalini vermişti. Yapımcıları Activision, ikiliyi çalışmalarının başka yapımcılara satmak için görüşmelerde bulunmakla suçlamıştı. Şimdi ise Call of Duty'nin haklarını elinde bulundurmak için Activison ve ikili birbirlerini dava etti.

Oyun için toplam 90 kişinin çalıştığı, gelişmelerden sonra oyunun yaratıcıları ile 9 çalışanın daha işten ayrıldığı bildirildi.

Modern Warfare 2, tüm rekorları altüst ederek dünya çapında 18 milyon satış rakamına ulaşmış ve daha ilk haftalardan 1 milyar dolarlık satış barajını aşmıştı.

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun