Donanim 19 KASIM 2012 / 16:08

Büyük veri TeradataDay 2012’de büyük fırsata dönüşecek

Teradata tarafından her yıl düzenlenen TeradataDay, bu yıl altıncı defa düzenlenirken, bu yıl “Büyük Veri: Büyük Fırsat” başlığıyla gerçekleştiriliyor. 20 Kasım Salı günü gerçekleşecek etkinlikte, yönetici ve uzman danışmanların sunumlarının dinlenebileceği gibi, ayrıca Teradata müşterisi dünyanın önde gelen şirketlerinin yöneticilerinin aktaracağı başarı hikâyeleri de katılımcılarla paylaşılacak. Tüm bu isimler, yapacakları sunumlarla verinin muhteşem gücünü büyük fırsata dönüştürerek başarılarını artırmak ve rakiplerinin önüne geçmelerini sağlayacak stratejileri belirlemek isteyenler için önemli ipuçları verecekler.

Kasırga yönetiminin sırrı Brobst’un sunumunda

Etkinlikte, ABD Başkanı Barack Obama’nın teknoloji danışmanı olarak görev yapan ve aynı zamanda Teradata CTO’su olan Stephen Brobst bir sunum yapacak. Bildiğiniz gibi, Barack Obama’nın son Başkanlık seçimini kazanmasında en önemli etkenlerden biri olarak, aldığı önlemlerle Sandy Kasırgası’nın çok büyük bir felakete dönüşmesini engellemesi gösteriliyor. ABD’nin sahip olduğu verileri kullanarak etkili analizler yapmasının ve Sandy Kasırgası’nın hasarını azaltacak raporlar hazırlanmasının temelinde de büyük veri bulunuyor.

Coca-Cola Başkan Yardımcısı da sunum yapacak

Etkinlikte söz alacak isimlerden bir diğeri de Teradata küresel müşterilerinden Coca-Cola’nın Başkan Yardımcısı Justin Honaman. Şarkı sözü yazarı, solist ve yazar gibi birden fazla kimliği ile iş dünyasının en ilginç isimlerinden biri olan Honaman, marka değerini sıra dışı sonuçlara dönüştürmek konusunda renkli bir sunum yapacak. Honaman etkinlikte ayrıca ‘Be Extraordinary!’ adlı kitabını da katılımcılar için imzalayacak.

TeradataDay 2012’nin son konuşmacısı ise akademisyen ve köşe yazarı Dr. Deniz Gökçe olacak. Gökçe, yapacağı sunumda geçmişten geleceğe Türkiye ekonomisini değerlendirecek.

Konu ve etkinlikle ilgili daha detaylı bilgiye bu adresten ulaşabilirsiniz.
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun