Donanim 21 HAZİRAN 2011 / 10:45

Bulut harcamaları 4 yılda 3 kat artacak

IDC verilerine göre bulut bilgi işlem için harcanan para 2015 yılında bugünkü rakamın tam 3 katına çıkacak. Eğer işinizde bulut altyapısı için henüz herhangi bir yatırım yapmadıysanız bir kez daha düşünmeniz gerekebilir, çünkü IDC’nin tahminlerine göre bulut harcamaları önümüzdeki 4 yılda 72,9 milyar dolara ulaşacak.

IDC’nin elindeki verileri değerlendirmesi sonucu ortaya koyduğu tahmin raporuna göre geçtiğimiz yıl 21,5 milyar dolar olan harcamaları bu rakama taşıyacak kategoriler ise uygulamalar, uygulama geliştirme, sistem yazılımları, temel depolama ve sunucular olacak. Her kategoriden yüzde 50’lik bir yıllık artış bekleniyor.

IDC Analiz Uzmanı Frank Gens’e göre ‘bulut’taki büyüme birçok teknoloji ve servisin büyümesine bağlı olarak gelişiyor. Gens, taşınabilir cihazların, kablosuz ağların ve sosyal ağların bulut bilgi işlemi büyüten en önemli alanlar olduğunu vurguluyor.
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun