Donanim 01 MAYIS 2012 / 15:17

Bu USB bellek ses komutuyla çalışıyor

Bu USB bellek ses komutuyla çalışıyor

Dosya güvenliği konusunda paranoyak bir yapınız varsa, ses komutuyla çalışan flaş disk sayesinde bu sorundan bir nebze olsun sıyrılabilirsiniz. Dosya güvenliğinin her zamankindne daha önemli olduğu şu günlerde karmaşık şifreler geliştirmek kullanıcıları tam olarak tatmin etmeyebilir. Bu noktada devreye giren  "Hammacher Schlemmer" adlı flaş disk, kullanıcıların bu sorununa ilaç olacak gibi görünüyor.

Ses komutuyla çalışmaya başlayan cihaz, farklı bir sesten aynı komutu duysa bile dosyalara erişime izin vermiyor. Bunun yanı sıra kullanıcılarına, hasta olabileceği ya da konuşamayacağı durumlar için de yazılı olarak şifre kullanabilme imkanı sağlıyor.

8 GB hafızaya sahip cihaz 50 dolar satış fiyatıyla Amerika'da satışa sunuldu.
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun