Donanim 11 KASIM 2010 / 07:02

Bu koltukta hiçbir şeyi kaybetmezsiniz

Kaybetseniz kaybetseniz ancak kendinizi kaybedersiniz...

Kaybetseniz kaybetseniz ancak kendinizi kaybedersiniz...


Ara ara koltukların yastıklarını kaldırıp silkelerken ufaklığın oyuncaklarından televizyonun kumandasına kadar birçok şeyin küçük, sinsi aralıklara sıkışıp kaldığını fark etmişsinizdir (hatta çizgi film Pucca'nın bir bölümünde kahramanlarımız buraya dalıp vaktinde kaybolmuş altın dolu keselerle dönerler).

İşte bu durumu bir problem olarak tanımlayan Japonlar, Lost in Sofa adını verdileri yeni bir koltuk icat etmişler. Koltuğun özelliği, televizyonun kumandasından elinizdeki kitaba kadar elinizde tutmak istemediğiniz her şeyi sıkıştırabileceğiniz aralıklara sahip olması. Bunun için koltuğu tasarlarken küçük küpleri bir araya getirerek bol bol aralık yaratmaya özen göstermişler. Bu aralıklar elinizdekini sıkıştırabileceğiniz kadar geniş, ama sıkıştırdığınız bir şeyi kaybedebileceğiniz kadar da derin değil.

Kendisini en kısa zamanda üretimde ve mağazalarda görmek istiyoruz.

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun