Donanim 23 AĞUSTOS 2010 / 12:00

Bu kez de ilk Meego'lu Nokia N9 fotoğrafları sızdı

Bir hafta ikinci kez fotoğraf sızması "yeni bir pazarlama stratejisi mi gelişti?" sorusunu gündeme getiriyor.

Bir hafta ikinci kez fotoğraf sızması "yeni bir pazarlama stratejisi mi gelişti?" sorusunu gündeme getiriyor.


Geçtiğimiz hafta Nokia'nın henüz piyasaya çıkmamış C7 modelini Çince yayınlanan bir sitede görmüştük. Bu sefer Nokia'nın henüz ortaya çıkmayan Meego işletim sistemli N9'u Baidu.com'da göründü.

Çince yayın yapan Baidu.com Intel ile Nokia'nın geliştirdiği Meego işletim sisteminin ilk kez kullanılacağı akıllı telefonun fotoğraflarını yayınladı.

Dünyanın en büyük cep telefonu üreticisi akıllı telefon pazarında özellikle Symbian işletim sisteminden istediği verimi alamamıştı. Meego işletim sistemi ile Nokia'nın akıllı telefon pazarındaki kaderinin değişmesi bekleniyor.

Nokia görüntüleri henüz ne yalanladı ne de onayladı. Ancak Meego işletim sisteminin ilk olarak N9 modeliyle piyasada olacağı önceden açıklanmıştı.

Daha önce Apple için ortaya atılan pazarlama taktiği iddiaları bu kez Nokia için konuluşuyor. Nokia'nın yeni telefonları için Çinli siteler kullanılarak yeni bir pazarlama stratejisi mi deneniyor, yoksa Çin'de üretimi yapılan cihazlar internet sitelerine mi sızdırılıyor? Bu soruların cevaplarını net olarak alamasak da Nokia'nın satış rakamlarının bu durumdan nasıl etkileneceği şimdiden merak ediliyor.

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun