Donanim 13 NİSAN 2010 / 10:22

Bu etiketler pek akıllı

3M'in akıllı "Mor Etiketleri" ile etiketlerin bulunduğu özel kutuları sadece sahibi açabiliyor.

3M'in akıllı "Mor Etiketleri" ile etiketlerin bulunduğu özel kutuları sadece sahibi açabiliyor.


3M'in geliştirdiği akıllı etiket olarak tanımlanan "Mor Etiketler" le, posta, kurye ya da kargoyla gönderilen tüm kutuların yalnızca sahibi tarafından açılması sağlanıyor.

Kutunun açılması durumunda önceden birleşme yerine yapıştırılmış olan 3M Mor Etiket'in üzerinde, başka bir renkte "STOP" yazısı beliriyor. Etiket, geri yapıştırıldığında ise yazı kaybolmuyor. Kutu asıl sahibine gittiğinde, üzerinde STOP yazısı görünen 3M Mor Etiket, gönderinin önceden açılmış olduğunu haber veriyor.

3M Mor Etiket, bavulların, kargo kolilerinin, ilaç kutularının güvenliğini sağladığı gibi, kozmetik ve kişisel bakım ürünlerinin gönderimi esnasında da kullanılabiliyor. Etiketin satış fiyatı ve piyasaya ne zaman çıkacağı konusunda ise henüz bir bilgi yok.

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun