Donanim 20 AĞUSTOS 2008 / 12:33

BSA'ya Logo takviyesi

Logo Yazılım, 1990'dan beri korsan kullanıma karşı sürdürdüğü mücadeleye bundan böyle BSA şemsiyesi altında devam edecek.

Logo Yazılım, 1990'dan beri korsan kullanıma karşı sürdürdüğü mücadeleye bundan böyle BSA şemsiyesi altında devam edecek.


Logo Yazılım, 20 Ağustos’ta gerçekleştirdiği basın toplantısıyla BSA’ya üye olduğunu açıkladı. Logo yazılım, böylece uzun yıllardır devam ettirdiği korsan kullanımla mücadeleyi bundan böyle BSA şemsiyesi altında sürdürecek. Düzenlenen basın toplantısında konuşan Logo Yazılım Yönetim Kurulu Başkanı Ali Güven, “Türkiye’de korsan kopya kullanımı konusunda yürütülen çalışmalarda öncü bir role sahiptik. Şimdi bu konuda uluslararası bir birlik olarak faaliyet gösteren BSA’nın bünyesinde yer alarak, yerel şirketlerin lisanssız ürün kullanımı ve korsan kopyayla Türkiye şartlarına uygun şekilde mücadele edilmesi konusunda yön vermeyi hedefliyoruz. 240 çalışana, 2 binin üzerinde bayiye ve çok sayıda hissedara sahip bir şirket olarak, lisanslı kullanıcılarımızın ve iş ortaklarımızın haklarını korumak ve geliştirmeye daha fazla yatırım yapabilmek adına yazılımların lisanslı kullanımı konusundaki bilincin artmasını hedefliyoruz” dedi. Logo Yazılım Genel Müdürü Birol Cabadak ise, özellikle uygulama yazılımlarının lisanssız kullanımının şirketler açısından büyük riskler taşıdığını belirterek, “Logo ’nun entellektüel sermayesini, çalışanlarımızın, iş ortaklarımızın ve tüm lisanlı kullanıcılarımızın haklarını her ortamda korumayı hedefliyoruz. Bizim ürünlerimiz üzerinde firmaların mali bilgileri gibi çok önemli bilgiler de tutuluyor. Lisanssız ürün kullananlar bu kritik bilgilerini de riske atmış oluyorlar ” diyerek lisanslı ürün kullanımının da önemini vurguladı. Cabadak ayrıca Logo ’nun gelirlerinde yurtdışındaki satışların payının giderek arttığını vurgulayarak, BSA’nın korsan kullanımla mücadelede uluslararası deneyiminden faydalanmayı hedeflediklerini dile getirdi. BSA Türkiye Genel Koordinatörü Elçim Barkay’da BSA Türkiye’nin Logo yazılımla daha da güclendiğinin altını çizerek, “Logo yazılımın desteği ve BSA Türkiye’nin gayretiyle özellikle eğitim ve bilinçlendirme çalışmalarında daha güçlü çalışmalar yapacağız. Korsan yazılım Türkiye için kritik önem taşıyan bir konu ve bu konuya bundan sonra Logo ’nun da yardımıyla çözümler üretmeye çalışacağız” dedi.
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun