Donanim 31 OCAK 2011 / 07:59

Bozulan iPad'den veri kurtarmanın maliyeti: 1.000 dolar

Eğer iPad'e önemli veriler yüklediyseniz ve aygıtınız tüm bu veriler içindeyken bir şekilde hasar aldıysa bilin ki artık çaresiz değilsiniz, sadece işiniz zor. 

San Francisco'da gerçekleştirilen 2011 MacWorld Expo etkinliğinde yer alan DriveSavers adlı bir veri kurtarma şirketi, bozulan iPad'lerden veri kurtarma hizmeti başlattığını açıkladı. Fiyat? 1.000 dolar. Sebep? iPad'de kullanılan bellek tabanlı depolama alanlarının veri kurtarma konusunda biraz sorun çıkarması. Örneğin veri kurtarma öncesinde birkaç katmandan oluşan şifreleme altyapısıyla uğraşmanız, veya üst üste sandviç gibi yerleştirilen bellek yongalarını yerinden söküp ayrımanız gerekebiliyor.DriveSavers yetkilileri, beklendiği üzere şimdilik en çok talep aldıkları durumun bozulan iPhone'lardan fotoğraf kurtarmak olduğunu söylüyorlar. Bununla birlikte özellikle kurumsal tablet kullanımının artmasıyla iPad'lerden kurumsal verilerin kurtarılmasıyla ilgili talepler de gelmeye başlamış. Hatta ilk büyük başarı olarak, büyük bir şirketin yöneticisinin bozulan iPad'inden önemli finansal verileri kurtarmayı başarmışlar.Hizmete dair detayları bu adreste bulabilirsiniz.

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun