Donanım 07 KASIM 2016 / 12:00

Bosch, IP tabanlı konferans sistemini genişletiyor

Bosch, IP tabanlı konferans sistemi portföyünü, DICENTIS adı altında kablolu dört yeni cihazla genişlettiğini duyurdu.

DICENTIS Konferans Sistemi, Bosch'un açık medya ağı mimarisi OMNEO sayesinde, geleceğe yönelik ve ölçeklendirilebilir bir yatırım olanağı sağlıyor.
 
DICENTIS Konferans Sistemi, OMNEO aracılığıyla, entegrasyon kolaylığı, düşük maliyetli kurulum ve kolay bakım için her anlamda standart hale getirilmiş ağ teknolojisini kullanıyor. Ayrıca sistem, Dante teknolojisini destekleyen OMNEO ses cihazları ve geniş işitsel ürün gamıyla kolay bir büyümeyi mümkün kılıyor. Geliştirilmiş işlevler, yazılımlar veya özel olarak geliştirilmiş uygulamalar aracılığıyla DICENTIS cihazlarının hepsine eklenebiliyor.
 
DICENTIS Konferans sistemi, küçük işletmelerden çok uluslu kuruluşlara kadar iş dünyasının ihtiyacını karşıladığı gibi, yerel, ulusal ve uluslararası konferanslar için de kesintisiz entegrasyon sağlıyor. Sistem, 750 konferans cihazına kadar büyüyebilen bir ağ oluşturabiliyor. Sistemdeki ses ve veri akımı, uluslararası kabul gören standartlara göre, yetkisiz erişime karşı güvenliğin sağlanması için şifreleniyor. Bir başka deyişle şifresiz erişime karşı korunuyor.
 
Bosch’tan çeşitli konferans ihtiyaçlarını karşılayan beş cihaz
Multimedya cihaza ek olarak geliştirilecek dört yeni delege cihazıyla DICENTIS Konferans Sistemi çeşitli toplantı ihtiyaçlarını karşılayabilir hale gelecek. Bosch'un ileri ses teknolojisi, kablo yedekliği ve veri şifrelemeyle donatılan bu şık cihazlar, şirketin akustik mükemmellik, sistem güvenilirliği ve güvenlik geleneğini devam ettirecek.
 
• DICENTIS Multimedia cihazı
DICENTIS Multimedia cihazının 7 inçlik kullanıcı dostu dokunmatik ekran ara yüzü, interaktif bir deneyim ve kullanıcı konforunu artırmak için geliştirildi. Bu cihaz, katılımcıların, diğer ortak katılımcılarla birlikte toplantı içeriğine erişim sağlaması ve içeriği paylaşmasını, internet erişiminin parmaklarının ucunda olmasını mümkün kılıyor. Aynı zamanda, oldukça interaktif, ilgi çekici toplantıları ve gelişmiş öğrenme deneyimini de beraberinde getiriyor.
 
• Dokunmatik ekranlı DICENTIS genişletilmiş delege ünitesi
4.3 inçlik dokunmatik ekranıyla DICENTIS genişletilmiş delege ünitesi, çift delege özelliği, dil seçimi ve oylama gibi çeşitli konferans işlevlerine sahip bulunuyor. NFC (Yakın Alan İletişimi) kimlik kartları kapsamında katılımcı hızlı tanıma özelliği mevcuttur. Cihazın dokunmatik ekranı, katılımcıları, her konuşmacıyı tanımlayabilme ve konuşmacı listesini görüntüleyebilmeleri için toplantı boyunca yönlendiriyor. Ekran aynı zamanda, çevirilere ve oylama bilgisine kolay erişimi, iki temsilcinin bir cihazı paylaşıp ayrı ayrı oy verebilmelerini ve konferansı iki farklı dilde dinleyebilmelerini sağlıyor.
 
• Oylama özellikli DICENTIS delege ünitesi
Oylama özellikli DICENTIS delege ünitesi, oylama işlevi gerektiğinde ışığı yanan dokunmatik butonlarla standart parlamenter oylama olanağı sağlıyor. Oylama erişimi cihazın NFC tanıma işlevi aracılığıyla kolaylıkla kontrol edilebiliyor.
 
• Dil seçimi özellikli DICENTIS delege ünitesi
Dil seçimi özellikli DICENTIS delege ünitesi, katılımcıların konferansı kendi dillerinde dinlemesini mümkün kılıyor. Dil seçimi oldukça kolay ve basittir. Kulaklığı basitçe cihaza takmak, cihazın dil seçimi özelliğini etkinleştiriyor. Sonrasında temsilci, cihazdaki dokunmatik butonlar aracılığıyla mevcut diller arasından seçimini yapabiliyor. Dil seçimi özellikli DICENTIS delege ünitesi, NFC tanıma işlevi sayesinde çift delege özelliği ve katılımcı hızlı tanıma özelliklerini de destekliyor.
 
• DICENTIS delege ünitesi
DICENTIS delege ünitesi yapılı görüşmeyi destekliyor. Katılımcılar görüşme butonuna basıp görüşme sırasına alınıyorlar. Bu da onlara bir anlamda ellerini kaldırıp söz isteme hakkı tanıyor. Diğer DICENTIS cihazları gibi bu cihaz da ‘konuşmaya uygun’ işlevini bünyesinde bulunduruyor. Bu işlev temsilcinin ne zaman konuşabileceğini açıkça belirtmeye yarıyor. Çift delege özelliği, iki katılımcının tek bir cihazı maksimum verimlilik ve azaltılmış maliyetle paylaşmasını sağlıyor. 
ETİKETLER : bosch dicentis
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun