Donanim 23 OCAK 2009 / 09:34

Bollywood rüzgarı oyun dünyasında

Oyun sektöründeki yerini güçlendirmek isteyen Hindistan, bu noktada Bollywood filmlerinin popülaritesinden yararlanmak istiyor.

Oyun sektöründeki yerini güçlendirmek isteyen Hindistan, bu noktada Bollywood filmlerinin popülaritesinden yararlanmak istiyor.


Hindistanlı oyun firması FX Labs, Hindistan’da son dönemin hit filmlerinden biri olan “Ghaniji”yi oyun dünyasına taşıyor. Bu Hindistan’ın ilk 3D video oyunu olacak. Oyun, PC’ler için çıkacak ve Hindistan’da Şubat ayı içinde piyasaya sunulacak. Ayrıca Hintli film dağıtıcısı Eros International tarafından da dünya çapında dağıtılacak.


Bollywood starı Aamir Khan’ın başrolünü oynadığı filmin konusu ise oldukça tanıdık. Christopher Bolan’ın Memento filminin konusuna çok benzeyen Ghajini’de, kahramınımız Shanjay hafıza problemleri yaşayan güçlü ve çevik bir seri bir katil. Öldüreceği kurbanların fotoğraflarının üzerine öldüreceği tarih ve saati yazmakta ve saati geldiğinde öldürmekte. Zorlu kurbanlarının isimlerini vücuduna dövme ile yazmakta. Ghajini adındaki mafya liderini de, vücuduna dövme ile yazmış ve arıyor.Tek sorunu 15 dakikada bir giden hafızası. Ghajini 'de peşinde kendisini öldürmek isteyenlerin olduğunu bilmekte fakat, kim olduğunu anlayamamakta. Bir kızın yardımıyla Shanjay'dan haberdar oluyor ve onu ele geçiriyor. Hafızasını temizlemek için Shanjay'ın dövmelerini siliyor. Ama Sahanjay, Ghajini 'yi unutamıyor. Bu arada Aamir Khan, oyun için de destek vermiş ve oyunun seslendirmesini yapmış.

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun