Donanim 08 TEMMUZ 2010 / 15:00

Bluetooth 4, enerji tüketimini azaltacak

Bluetooth 4, cihazların düşük enerjide veri iletmelerini sağlayacak.

Bluetooth 4, cihazların düşük enerjide veri iletmelerini sağlayacak.


Bluetooth 3 henüz geniş ölçüde benimsenmemişken, Bluetooth yetkilileri Bluetooth 4 için yeni özellikler sunmaya devam ediyor. Bluetooth 4’ün enerji odaklı yeni özellikleri kablosuz cihazların enerji tüketimini büyük ölçüde azaltacak. Bluetooth yetkilileri, yeni Bluetooth 4 özelliklerini kullanan cihazların şimdiki elektronik cihazlardan yüzde 90 daha az enerji tüketeceğini iddia ediyor.

Ortalama ya da bekleme modunda ultra düşük pil tüketimi, düşük maliyet, çoklu sağlayıcılarla birlikte çalışabilme, uzun ömürlü kesintisiz bağlantı ve geniş alanda bağlantı gibi özelliklerle geliyor. Ayrıca yeni özelliğin sağladığı düşük güç kapasitesi buton pil kullanan küçük cihazlarda bir yıla kadar pil ömrü sağlıyor.

Bluetooth 4.0 cihazlarının 2010 yılı dördüncü çeyreğinde tüketici ile buluşması bekleniyor. Yeni düşük güç tüketimi özelliğinin, üreticiler için en büyük avantajlardan biri olacağı düşünülüyor.

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun