Donanim 27 MAYIS 2010 / 12:17

Blu-ray oynatıcı fiyatları düşüyor

Yine de her evi Blu-ray ile donatacak kadar ucuz olup olmayacağı bilinmiyor.

Yine de her evi Blu-ray ile donatacak kadar ucuz olup olmayacağı bilinmiyor.


LG'ye göre, en azından Tayvan pazarında iki yıl içinde Blu-ray oynatıcılar piyasada yüzde 60'lık pay elde edecek. Bu sebeple LG Electronics, Blu-ray oynatıcısı BD350'nin piyasa payını artırabilmek için yüzde 25'lik bir indirime gidileceğini açıkladı.

Ancak henüz Blu-ray'ler için işler pek iyi gitmiyor. Birçok kullanıcı Blu-ray yerine hâla DVD oynatıcıları tercih ediyor. DVD koleksiyonu bulunan kullanıcılar yüksek fiyatlarla Blu-ray teknolojisine geçmek istemiyor.

Yine de Blu-ray satışları artıyor, ancak bu artış seviyesi çok düşük. Blu-ray'in piyasada başrolde olması için çok daha yaygın olması gerekiyor. Ayrıca internet üzerinden indirilen film, dizi benzeri yayınların sabit disklerde depolanması da Blu-ray'in büyük yükseliş elde etmesinin önünde engel gibi görünüyor.

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun