Donanim 12 TEMMUZ 2010 / 11:48

Blizzard hızla U dönüşü yaptı

Gelen tepkiler, Blizzard'ın forumlarında gerçek isim kullanımı konusunda geri adım attırdı.

Gelen tepkiler, Blizzard'ın forumlarında gerçek isim kullanımı konusunda geri adım attırdı.


Geçtiğimiz hafta içinde Blizzard'ın World of Warcraft forumlarında "gerçek isim" kullanma zorunluluğu getirdiğini duyurmuştuk. Blizzard gelen tepkiler üzerine kısa sürede kararından döndüğünü açıkladı.

Forumlarda konuyla ilgili 20 binin üzerinde mesaj gelince Blizzard geri adım atmak zorunda kaldı. Bu tür oyunlarda oyuncular farklı bir karaktere bürünerek, o karakteri yönetiyor, bir nevi o karakterin yerine kendini koyuyor.

Bu gelişmelerin yanında fantastik kurgu oyun severlerin yine de gerçek kimlikleriyle oynamak istemeleri durumunda Starcraft 2'yi oynayabilecek. Oyun severlerin yeni oyundaki bu seçeneği kullanıp kullanmayacakları şimdiden merak ediliyor.

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun