Donanim 14 KASIM 2009 / 10:31

BlackBerry'ye yeni RIM hizmetleri

Research In Motion'ın (RIM) yıllık BlackBerry Geliştiricileri Konferansı'nın (BlackBerry Developer Conference) ikincisi San Fransisco'da gerçekleştirildi.

Research In Motion'ın (RIM) yıllık BlackBerry Geliştiricileri Konferansı'nın (BlackBerry Developer Conference) ikincisi San Fransisco'da gerçekleştirildi.


Konferans'ta RIM, BlackBerry Geliştiricileri için iş süreçlerini kolaylaştıracak ve BlackBerry akıllı telefonları için duyarlı ve yüksek gelir sağlayacak uygulamalar geliştirmelerini hızlandıracak yeni bir servis platformu duyurdu. Bu platform, uygulama içerisinden işlemleri ve ödeme süreçlerini kolayca tamamlamaya yarayacak BlackBerry Advertising Service (BlackBerry Reklam Servisi) ve BlackBerry Payment Service (BlackBerry Ödeme Servisi) gibi uygulamaları içeriyor.

RIM, geliştiricilerin zengin içerikleri ve uygulamaları hızlı ve kolayca geliştirmeleri için BlackBerry Uygulama Platform'una yenilikler getirdiğini duyurdu. Yenilikler arasında; 3 boyutlu oyunların ve grafiklerin geliştirilmesini sağlayacak OpenGL ES, BlackBerry telefonlarının kullanıcı arayüzlerinin hızlı bir şekilde geliştirilmesini sağlayacak Java GUI ve BlackBerry telefonları için temalar yaratılması için BlackBerry Theme Studio bulunuyor.

RIM, dünya genelindeki üniversite öğrencilerine BlackBerry çözümünü yönetme, destekleme ve BlackBerry Platformu'nu geliştirme dersleri vermek amacıyla BlackBerry Akademik Programı'nı da duyurdu.

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun