Donanim 09 AĞUSTOS 2010 / 07:22

Blackberry'ler için Türkiye de inceleme başlattı

Suudi Arabistan ve Birleşik Arap Emirlikleri ile aynı kaderi paylaşıyoruz.

Suudi Arabistan ve Birleşik Arap Emirlikleri ile aynı kaderi paylaşıyoruz.


Bilgi teknolojileri ve İletişim Kurumu (BTK) Türkiye'nin de Blackberry telefonlardaki güvenlik açığı için inceleme başlattığını açıkladı.

Kurum adına açıklama yapan BTK Başkanı Tayfun Acarer, "İnceleme birkaç hafta içinde sonuçlanır. Kısa bir süre sonra bunu kamuoyuyla paylaşacağız" dedi.

Suudi Arabistan ve Birleşik Arap Emirlikleri'nin inceleme başlattığı, yasaklamaya kadar giden Blackberry serüveninde Suudi Arabistan için mutlu sona ulaşıldı.

Telefonun mesajlaşmada kullandığı şifreleme yöntemi sebebiyle ülkeler mesajları kontrol edemiyordu. Blackberry geliştiricisi RIM, Suudi Arabistan'da bir sunucu kurulmasını kabul etti.

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun