Donanim 04 KASIM 2008 / 15:05

Bizimkisi bir teknik servis hikâyesi

Bu haftaki konumuz Ankaralı bir dostumuzdan geldi.

Bu haftaki konumuz Ankaralı bir dostumuzdan geldi.

Okurumuz Halil İbrahim Çiner, beş buçuk ay önce Aidata markalı bir bilgisayar satın almış. Bir süre sonra bu ürün arıza yapınca Tecpro Ankara teknik servisi aranarak yardım istenmiş. Üründeki sorunun kaynağı ekran kartı olarak tespit edilmiş ve klasik servis süreci başlatılmış.

Buradan sonrası aslında bizim de bu köşedeki amacımıza çok uyuyor. Kullanıcı işin geciktiğinden dem vuruyor. Servis şirketi gecikme olduğunu kabul ediyor ancak iddia edildiği üzere doğrudan kendilerinin aranmadığı, başka bir şirket tarafından yönlendirme olduğu için gecikme yaşandığını ısrarla belirtiyor. Ayrıca Tecpro yetkilileri, müşterinin mağdur olmaması için kart değişene kadar VGA portundan geçici bir bağlantı yapıldığını ve bunun da makinenin sorunsuz çalışacağı anlamına geldiğini de vurguluyor.


Yazının biraz geç yayına girmesinin nedeni de sorunun çözülmesini beklemek oldu. Bu örnekten çıkarılacak dersler elbette var. Teknik konularda arıza maalesef kaçınılmaz ve hepimiz bu sorunlarla zaman zaman karşılaşıyoruz. Ancak bu örnekte olduğu gibi karşılıklı hoşgörü sağlandığında hem sorun daha pratik bir şekilde çözülmüş oluyor hem de ürünü arıza yapan şirket itibar kaybını en az seviyede tutuyor.


Umarım hep bu tip teknik servis hikâyeleri aktarırız sizlere…

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun