Donanim 01 TEMMUZ 2009 / 05:45

Bilişimin beş yüzü…

Bilişim 500, İlk Beşyüz Bilişim Şirketi 2008 araştırmasının ödül töreni heyecanlı anlara sahne oldu.

Bilişim 500, İlk Beşyüz Bilişim Şirketi 2008 araştırmasının ödül töreni heyecanlı anlara sahne oldu.

Türkiye'nin bu anlamda gerçekleştirilen en kapsamlı ve tek araştırması olan Bilişim 500, İlk Beşyüz Bilişim Şirketi 2008'de kategori liderleri sertifikalarını Pazartesi günü yapılan törenle aldı. Etkinliğin 10. yılı olması nedeniyle olsa gerek katılım sayısı oldukça fazlaydı ve Ulaştırma Bakanı Binalı Yıldırım da uzayan bakanlar kurulu toplantısına rağmen rötarlı da olsa etkinliğe katılıp görüşlerini paylaştı.


Etkinlikle ilgili sıralamayı İnterpromedya tarafından hazırlanan kitapçıklarda bulmak mümkün. Sektörle ilgili ciddi rakamlar yer alıyor bu kitapçıkta. Tabii bunlar küresel krizden sadece son birkaç ayı etkilenen 2008 yılının rakamları. Ancak krizin "teğet" geçtiği 2009'da işler nasıl olacak bunun da önümüzdeki yıl Haziran ayında öğrenebileceğiz sanırım.


Toplantıya katılan üst düzey yöneticilerle ödül töreni sonrasındaki kokteylde sohbet etme fırsatımız oldu. Yöneticilerin ortak görüşü bu etkinliğin sektörü bir araya getiren en büyük ve kapsamlı toplantı olduğu yönünde. Özellikle Erol Bilecik'in bir lafı var ki paylaşmadan edemeyeceğim.


- Bakar mısın sevgili Fatih, neredeyse herkes burada. Sektör birbirini özlemiş gerçekten.


Gerçekten de gerek tören öncesi gerek tören sonrası sohbetlerde gördük ki sektörümüz önde gelen isimleri birbirine görmek için bu fırsatı iyi değerlendirmiş. Özellikle bakanımız tören sonrasında kokteyl alanında tüm masaları ziyaret ederek en az on beş dakika her masadaki misafirlerle sohbet etti.


Bakanın en uzun kaldığı masa ise bilişim basınından isimlerin yer aldığı masa oldu. Bakan burada gazetecilerle yarım saatten fazla bir süre basın kanunundan evrensel hizmet fonuna Bilişim Muhabirleri Derneği'nden yazılım teşviklerine kadar geniş bir yelpazede sohbet edip görüşlerini paylaştı. Bakanımız alandan ayrılırken saat neredeyse 22:30 olmuştu. Binali Yıldırım'ın bu kadar ilgi göstermesi tüm gazeteci arkadaşlar ve organizasyonu düzenleyen ekibi oldukça mutlu etti. Ne diyelim, umarım arkası gelir...


İyi haftalar...


 

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun