Donanim 13 EKİM 2010 / 12:32

BenQ eğitime 'keyif' katmak istiyor

Yeni akıllı projektörler eğitimi etkileşimli ve eğlenceli kılmayı amaçlıyor.

Yeni akıllı projektörler eğitimi etkileşimli ve eğlenceli kılmayı amaçlıyor.


Son dönemde akıllı tahtalarla eğitimde daha verimli öğretim sağlanması amaçlanıyor. Projeksiyon cihazından yansıyanları yönetebildiğimiz sistemlerin yenilerine BenQ markalı ürünler eklendi.

Dört modeli birden piyasaya sunan BenQ, öğretmenlere, IT yöneticilerine ve öğrencilere, sınıf performansı ve maliyet performansı bakımından en iyi sonuçları vermeyi hedefliyor.

Ağa bağlı sayısal yaşam tarzı cihaz tedarikçisi BenQ, yeni cihazların küçük seyyar dersliklerden geniş konferans salonlarına kadar her salonda kullanılabilmesine uygun olduğunu ifade ediyor.

EVP ve BenQ Teknoloji Ürün Merkezi Genel Müdürü Peter Chen, "Eğitim BenQ'da derin köklere sahip bir tutkudur. En yeni teknolojiyi en kaliteli ürünler vasıtasıyla mümkün olan en iyi fiyattan temin etme görevimiz, kurumlar sektöründeki ihtiyaçlara en iyi cevaptır" dedi.

Chen, "Öğretmenlerin, yöneticilerin ve öğrencilerin isteklerine yönelik geniş araştırmalarımız ve benzersiz sezgimiz, BenQ'ya, öğretimdeki sihri ateşleyen sınıf-lideri projektörler ortaya çıkarmada öncülük kazandırıyor" diye konuştu.