Donanim 25 KASIM 2009 / 07:58

Bedava haber okumaya son

Microsoft ve News Corporation yazılı basını kurtaracak bir anlaşmaya imza atmak üzere.

Microsoft ve News Corporation yazılı basını kurtaracak bir anlaşmaya imza atmak üzere.


News Corporation CEO'su Rupert Murdoch'ın başta Wall Street Journal olmak üzere pek çok gazetesinde yer alan haberlerin ücretsiz okunması ve paylaşılmasını önlemek amacıyla sürdürdüğü çalışmada sona gelinmek üzere. Murdoch'ın, Google'a karşı yürüttüğü çalışma, gazete endüstrisinin geleceği açısından büyük önem taşıyor. Ancak, Microsoft ve News Corporation konu ile ilgili açıklama yapmaktan kaçınıyorlar. Bu arada Financial Times'ın Google arama motorunda çıkmak için pek çok online yayıncı ile görüştüğü de iddia ediliyor.

Dünyanın en güçlü yayın grupları, azalan tirajları ve reklam gelirleri ile internet yayıncılığının sürekli artan gelirleri arasında bir adaletsizlik olduğunu ve bunun paylaşılması gerektiği savunurken, bu gelirin güvenli bir online modeli oluşturularak zorda kalan gazete sanayinin eski günlerine dönmesini amaçlıyorlar.

News Corporation CEO'su Murdoch gazetelerde yer alan haberlerin Google'da aranmasını önlemek için yasal önlemler alınmasını istereyerek Google'a karşı oluşturduğu grupta şimdi Microsoft'un arama motoru Bing ile gelir paylaşımlı bir ortaklık kurması bekleniyor.

 

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun