Donanim 21 AĞUSTOS 2009 / 07:56

Bebek bakıcınızı ya da işyerinizi günde 1 dolara izleyin

Pronet, ev ya da işyerini cep telefonu ya da bilgisayar aracılığıyla uzaktan izleme fırsatı veren Pronet Kameram hizmetini kullanıma sundu.

Pronet, ev ya da işyerini cep telefonu ya da bilgisayar aracılığıyla uzaktan izleme fırsatı veren Pronet Kameram hizmetini kullanıma sundu.


Günde 1 dolardan başlayan fiyatlarla abone olunabilen Pronet Kameram hizmetinin kurulumu için tek gereken şey ise sadece bir internet bağlantısı. Ortamdaki hareketi otomatik olarak algılayan Pronet Kameram, görüntüleri kaydederek Pronet merkezindeki sunucuda saklıyor. Kullanıcılar, Pronet Kameram'ın görüntülerine cep telefonu ya da bilgisayar aracılığıyla her yerden ulaşabiliyor.

Pronet Kameram'dan yararlanmak için internet bağlantısı yeterli oluyor. Kamera mekandaki internet bağlantınız üzerinden çalışıyor. Üstelik Pronet Kameram'ın akıllı teknolojisi sayesinde abonenin sahip olduğu internet bağlantısı üzerinde herhangi bir teknik ayarlama yapılmasına da gerek olmuyor. Kameralar kurulduktan sonra Pronet Kameram mekandaki hareketi algılayarak merkezi sunucu üzerine kaydediyor. Aboneler kendilerine özel kullanıcı adı ve şifresiyle Pronet Kameram sitesine bağlanarak görüntüleri diledikleri zaman kolaylıkla izleyebiliyorlar. Pronet Kameram aboneleri dilerlerse sisteme bağlanarak görüntüleri canlı olarak da takip edebiliyorlar.

Abonelik hizmetinin bir parçası olarak kişiler, kendilerine özel kullanıcı adı ve şifreleri ile girdikleri internet sitesi üzerindeki ekranlardan evlerini ya da işyerlerini izleyebiliyorlar. Ayrıca bir kullanıcı, 2x2, 3x3, 4x4 veya 5x5 şeklinde bölünebilen ekran üzerinde birden fazla görüntüyü aynı anda görebiliyor ya da herhangi bir kamerayı tam ekran olarak izleyebiliyor. Bir diğer ifadeyle, farklı kameraların olduğu her mekanı aynı anda görme şansı bulunuyor. Daha da önemlisi aboneler, bu görüntüleri 3G uyumlu cep telefonları ya da video oynatabilen PDA'leri üzerinden de izleyebiliyorlar. Pronet Kameram, her an her yerde ve gönül rahatlığıyla evdeki bakıcıyı ya da farklı ofislerdeki süregiden iş süreçlerinin takibini yapmak isteyenler için ideal bir çözüm olarak öne çıkıyor.

Pronet Kameram hizmetinde, kameralar mekanda bir hareket olması halinde 60 saniye süreyle kayda başlıyor ve bu görüntüler merkezi olarak depolanıyor. 30 saniyelik süre içerisinde başka bir hareket daha algılanırsa bu süre 30 saniye daha artarak devam ediyor. Kullanıcı kolaylığına sahip olan arayüz sayesinde aboneler, web sitesi üzerinde kaydedilen görüntüleri kayıt tarihine göre listeleyebiliyor veya kayıt saati ya da gününe göre arama yapılabiliyorlar. Dahası kullanıcı dilerse kaydedilen bu görüntüleri klipler halinde bilgisayarına ya da harici belleğe kopyalayabiliyor. Kayıtlar, yeni bir yazılım yüklemeye gerek olmadan, her bilgisayarda bulunabilen Quicktime ya da Windows Media Player programlarıyla izlenebiliyor.

Pronet Kameram hizmetinde aylık abonelik bedeli, kullanılacak olan kamera sayısına bağlı olarak değişiyor. Günde 1 dolardan başlayan abonelikte, dekoratif ihtiyaçlar da düşünülerek kablolu ve kablosuz abonelik seçenekleri de sunuluyor. Başlangıç için 1 yıllık anlaşma yapılması gereken abonelik paketi kapsamında kamera sistemi donanımı, online web sitesi aboneliği, online teknik servis ve abonelik süresince ürün garantisi yer alıyor.

 

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun