Donanim 24 KASIM 2010 / 08:39

Beatles albüm ve şarkıları yok satıyor

Efsanevi grubun 450 bin albümü, 2 milyon da şarkısı bir haftada iTunes'dan indirildi.

Efsanevi grubun 450 bin albümü, 2 milyon da şarkısı bir haftada iTunes'dan indirildi.


Geçtiğimiz hafta Apple ve Steve Jobs yıllardır peşinden koştuğu Beatles şarkılarını sonunda elde etmişti. Beatles'ın plak şirketi EMI'ın finansal açıdan zor durumda kalması ve Beatles grubu temsilcilerinin ikna edilmesiyle muradına eren Apple, yaptığı anlaşmanın karşılığını kısa sürede almaya başladı.

İlk haftada Beatles albümleri 450 bin satılırken şarkılar da albüm rakamlarından bağımsız olarak 2 milyonu buldu. Apple'dan yapılan açıklamaya göre, ABD'de en çok satılan Beatles albümü de "Abbey Road" olurken, tek satılan şarkılar arasında en çok ilgiyi "Here Comes the Sun" gördü. Beatles'ın tüm albümlerini içeren 149 dolarlık set de Apple'ın haftalık ilk 10 iTunes listesinde onuncu sıra yer alıyor.

Beatles şarkıları 16 Kasım'da satılmaya başlanmıştı. Rock tarihnin en çok satış rakamlarına ulaşan grubunun bugüne kadar internet üzerinden yasal satışı yapılmıyordu.

Beatles'ın iTunes'dan en çok indirilen şarkısı "Here Comes the Sun"ı dinleyelim.

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun